Wejście Agnieszki Jaskółki do filmu samo w sobie było niezwykle filmowe, bo w domu towarowym wypatrzyła nieziemsko piękną dziewczynę sama Lidia Popiel, ukochana Bogusława Lindy. W ten sposób, dzięki fotografiom artystki Władysław Pasikowski zdecydował się ją zaangażować do filmu „Psy”. Jednak dziś po Angeli Wenz nie słychać wiele. Wiadomo, że aktorka wyjechała z Polski przez rodziną tragedię, a dziesięć lat temu pokazała się w „tańcu z Gwiazdami”. Co robi dziś?

Agnieszka Jaskółka do dziś fascynuje wiele osób, bo oprócz niesamowitej urody i talentu aktorskiego zdecydowała się w momencie bycia u szczytu sławy na to, aby zawodowo pójść w zupełnie inną stronę, ku dramatowi fanów jej osoby.

W „Psach” Władysława Pasikowskiego kompletnie zachwyciła widzów i krytyków filmowych. Co dziś robi Agnieszka Jaskółka? Przed młodą aktorką była wielka kariera

Wychowana na warszawskim Grochowie Agnieszka Jaskółka została przypadkiem wypatrzona przez Lidię Popiel w domu towarowym, gdzie była hostessą i tak trafiła do filmu Władysława Pasikowskiego. Wcieliła się w słynną Angelę Wenz, która najpierw staje się kochanką bohatera granego przez Bogusława Lindę, by potem zdradzić go z najlepszym przyjacielem, którego gra Marek Kondrat.

Tę niesamowitą kreację i talent młodej aktorki doceniło jury 17. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1992, gdy otrzymała nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. Jednak młodą dziewczynę ciągnęło bardziej w stronę modelingu i tę drogę ostatecznie wybrała.

Wszyscy zastanawiali się, dlaczego Agnieszka Jaskółka zniknęła z ekranu. Wiele osób uważało, ze przytłoczyły ją intymne sceny grane z Lindą, inni uważali, że był to wynik nieoczekiwanej sławy, jaka się pojawiła. Przyczyna była jednak zgoła inna – aktorka przeżyła niesamowitą tragedię.

W „Psach” Władysława Pasikowskiego kompletnie zachwyciła widzów i krytyków filmowych. Co dziś robi Agnieszka Jaskółka? Przed młodą aktorką była wielka kariera

„Gdy miałam 17 lat moja mama została zamordowana podczas napadu rabunkowego na nasz dom. Razem z siostrą byłyśmy załamane, popadłyśmy w depresję. Wyjazd za granicę był więc też formą ucieczki od rzeczywistości” – powiedziała tygodnikowi „Takie jest życie” jakiś czas temu, cytowana przez magazyn Viva!

Choć zaczęła się realizować w modelingu to przestało być różowo, gdy atmosfera w branży zaczęła się zagęszczać, a ona sama dostawała multum dwuznacznych propozycji. Wkrótce wyjechała do USA za ukochanym mężczyzną, później podjęła studia prawnicze. Mieszkała w San Francisco, Los Angeles i Chicago. Wkrótce podjęła pracę w zawodzie, jednak po czasie w 2009 roku chciała wrócić do Polski i do grania. Zagrała niewielkie role e „Teraz albo nigdy!” i debiucie reżyserskim Cezarego Pazury „Weekend”. Potem zatańczyła w „Tańcu z Gwiazdami” w parze z Rafałem Maserakiem.

Co ciekawe, otrzymała propozycję zagrani w „Psach 3”, lecz kategorycznie odmówiła. Czemu? Nie wiadomo, ale możliwe, że chce wieść spokojne życie, daleko od szow-biznesu.

fot. Super Express archiwum

Jak informował portal "Życie": ILE RAZY MĘŻATKĄ BYŁA MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN? WIĘKSZOŚĆ UWAŻA, ŻE GWIAZDA MA DRUGIEGO MĘŻA, RADOSŁAWA MAJDANA. PRAWDZIWA LICZBA MOŻE ZASKOCZYĆ

Przypomnij sobie: WYCISKAJĄCA ŁZY HISTORIA 76-LETNIEGO MĘŻCZYZNY, KTÓRY NAGLE STRACIŁ ŻONĘ. SENIOR MIESZKA W SKRAJNYCH WARUNKACH, NIE MA PRĄDU ANI WODY. PROŚBA O POMOC

Portal "Życie" pisał również: MARTA KACZYŃSKA WYJAWIŁA NIESAMOWITĄ RZECZ, TA SPRAWA MUSI JĄ BARDZO BOLEĆ. BRATANICA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO POSTANOWIŁA ZABRAĆ GŁOS W PALĄCEJ KWESTII