"Super Express" donosi, że Sąd Okręgowy w Opolu, gdzie rozpatrywana jest sprawa Tomasza Komendy, udostępnił stronom opinie biegłych na piśmie. Jest to opinia psychologiczna, psychiatryczna, kardiologiczna i dotycząca medycyny ogólnej.

Czy Tomasz Komenda otrzyma odszkodowanie jeszcze w 2020 roku?

Mimo wszystko biegli mają prawo do wnioskowania o całkiem odrębne przesłuchanie, co mogłoby negatywnie wpłynąć na termin końcowego posiedzenia.

"Tych biegłych jest kilka osób, mają też inne czynności do wykonania, to pracujący lekarze. Mogą pojawić się też problemy z uwagi na panującą epidemię, natomiast sąd zakłada, że będzie szansa, że się pojawią i jeśli nie będzie przeszkód z ich strony, zostaną ewentualnie przesłuchani" - przyznał Daniel Kliś z sądu w Opolu.

Ostatnie posiedzenia mogą być wyznaczone na grudzień, o ile żadna ze stron nie zechce przesłuchac wszystkich biegłych. Ekspertyzy są niezwykle ważne, aby ustalić i medycznie nazwać skutki długoletniego pozbawienia wolności osoby niewinnej na jej zdrowie psychiczne i fizyczne.

Sam Tomasz Komenda bardzo się stara wdrożyć w nową rzeczywistość, do jakiej wyszedł po 18 latach niesłusznej odsiadki. Podjął pracę, zaręczył się z piękną kobietą i spodziewa się z nią dziecka.

Czego chcesz życzyć Tomaszowi Komendzie?

O tym się mówi: Pacjent wychodzi na czworaka z jednego z polskich szpitali. Nagranie tej dziwnej sytuacji pojawiło się w mediach społecznościowych. O co chodzi

Zerknij tutaj: Ivan Komarenko nie odpuszcza. Ostro apeluje do Łukasza Szumowskiego słowami najnowszej piosenki "Mity i kity"

Zerknij tutaj: Janusz Korwin-Mikke opublikował na Facebooku post o niecodziennej treści. Reakcja internautów była ekspresowa. O co chodzi