W niedzielę Polska znajdzie się w zasięgu frontu niskiego ciśnienia, którego centrum znajdzie się nad Irlandią. Napłyną do nas masy cieplejszego, polanomorskiego powietrza z południowego zachodu. Ciśnienie dziś będzie malało.
Najcieplej będzie dizś na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej- termometry pokażą tam aż 14 stopni powyżej zera. Nieco chłodniej, bo 11 st. C będzie w centrum kraju, natomiast najniżej podejdą słupki rtęci na Suwałkach i Podlasiu- w tych rejonach synoptycy zapowiadają jedynie 9 st. C.
W całym kraju będzie pochmurno, na przejaśnienia mogą liczyć mieszkańcy centralnej, południowej i zachodniej Polski. Delikatny deszcz i mżawki przelotnie pojawią się na wschodnich krańcach wschodnich kraju. W calym kraju natomiast będzie wiał południowy słaby i umiarkowany, choć momentam dość silny wiatr- informuje portal Pogoda Wprost.
Na Pomorzu i Zachodnim Pomorzu temperatura będzie wachała się w granicach 10-13 stopni C (w Gdańsku i Koszalinie po 11 st., w Szczecinie 12 st.). Powieje południowy i południowo-zachodni słaby wiatr, który będzie się momentami wzmagał w ciągu dnia i chwilami będzie nawet porywisty. Zachmurzenie w tych regionach będzie duże.

Na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu termometry pokażą 7-10 st. C (w Olsztynie 10 st., w Suwałkach 7 st., w Białymstoku 8 st.). Chmur będzie sporo, miejscami trochę z nich popada. Pojawi się południowy i południowo-wschodni wiatr słaby, momentami umiarkowany.

W województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim i wielkopolskim słupki rtęci wzrosną do 10-13 st. C (w Bydgoszczy i Toruniu po 11 st., w Poznaniu, Gorzowie i Kaliszu po 12 st., w Zielonej Górze 13 st.). W tych regionach pojawią się chmury, ale także większe przejaśnienia. Wiatr z kierunku południowego i południowo-zachodniego powieje ze słabym i okresowo umiarkownym natężeniem.

Województwa lubelskie, łódzkie i mazowieckie mogą liczyć na temperatury rzędu 10-13 st. C (w Warszawie i Lublinie po 11 st., w Łodzi 12 st.) oraz duże zachmurzenie z licznymi przejaśnieniami. Dla północy i wschodu wymienionych regionów synoptycy zapowiadają mżawki lub słaby deszcz oraz słaby wiatr wiejący z południa i południowego wschodu.

Dla Śląska, Dolnego Śląska i województwa opolskiego meteorolodzy prognozują temperatury w granicach 10-13 st. C (w Jeleniej Górze i Katowicach po 11 st., w Opolu 12, a we Wrocławiu i Legnicy po 13 st.) z duzymi zachmurzeniami ze sporymi przejaśnieniami. W wysokich Górach Sudeckich (powyżej 1200 m n.p.m) termometry pokażą 6-8 st. C. Powieje umiarkowany, okresowo dość intensywny południowy wiatr.

Województwa małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie mogą liczyć na temperaturę 10-12 st. C (w Zakopanem 7 st., w Krakowie, Kielcach i Rzeszowie po 11 st.). Pojawi się dużo chmur, ale także sporo przejaśnień dzięki południowemu, słabemu wiatrowi.

"Życie" przypomina: Wicepremier w audycji na żywo ujawnił ważną informację. Czy jest nadzieja na powrót do normalnego życia


O tym pisaliśmy ostatnio: Medycy dołączą do protestu? Organizatorki strajku kobiet zdradziły nowe szczegóły


To może Cię zainteresować: Niesamowity pościg policji za traktorem. Kierowca ciągnika usłyszał kilka zarzutów i trafił do aresztu. O co chodzi