Rządzący już od końca października raczą Polaków niejasnymi deklaracjami na temat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Słychać niepewne głosy, jakoby owe dni miały wyglądać zupełnie inaczej, niż miało to miejsce przed pandemią. Nie ulega wątpliwości, że tak właśnie będzie - nadal nie wiadomo jednak, w jak dużym stopniu.

W grę wchodzi wiele różnych scenariuszy

Polacy coraz bardziej zaczynają niepokoić się o przebieg nadchodzących świąt. Rządzący zapewniają, że najnowsze obostrzenia przynoszą skutek - wciąż nie można być jednak pewnym, że pod koniec grudnia pandemia znów nie przybierze na sile. Obywatele nie kryją swoich obaw wobec działań rządu - boją się, że ograniczenia związane ze świętami zostaną wprowadzone na ostatnią chwilę i skutecznie przekreślą rodzinne obchody świąt - tak jak wyglądało to w przypadku cmentarzy w dzień Wszystkich Świętych.

Na temat możliwych scenariuszy dotyczących świąt wypowiedział się w rozmowie z Super Expressem prof. Andrzej Horban. Zaznaczył on, że w walce o "normalne" święta Bożego Narodzenia najważniejsza jest wspólna mobilizacja Polaków i przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń, co pomoże w znacznym zmniejszeniu liczby nowych przypadków zakażeń. O tym, jak wyglądać będą święta, zaważy bowiem sytuacja epidemiczna w naszym kraju.

Rządzący zaznaczają, że trzeba być przygotowanym na najgorszą ewentualność, jaka może spotkać nas pod koniec grudnia - narodową kwarantannę, która zostanie wprowadzona w przypadku przekroczenia określonej liczby zakażeń.

"Rozważamy wszystkie scenariusze, rzeczywistość października pokazała nam, że musimy jako realne traktować scenariusze czarne" - mówił minister zdrowia.

Zobacz także: Agnieszka Woźniak-Starak znów zaskakuje stylową kreacją. Pod pachą trzyma coś, czego nikt nie spodziewał się po celebrytce

Może cię zainteresować: Nowy program już niebawem pojawi się w stacji TVN. Niesamowita informacja na temat prowadzącego show Marcina Prokopa

Pisaliśmy również o: Jak naprawdę wygląda małżeństwo państwa Trzaskowskich? Żona prezydenta Warszawy uchyliła rąbka tajemnicy na ten temat