W związku z błyskawicznym wzrostem liczby zakażeń w Polsce, dzieci uczące się w klasach 1-3 były zmuszone pójść w ślady starszych kolegów i rozpocząć naukę w trybie zdalnym. Chociaż decyzja ta miała obowiązywać do 29 listopada, to okazuje się, że scenariusz może być znacznie bardziej pesymistyczny.

Czy dzieciom uda się wrócić do szkół?

Najbardziej optymistycznie do całej sytuacji nastawiony jest minister edukacji, Przemysław Czarnek. Przedstawiciel MEN twierdzi, iż dzięki zaangażowaniu wszystkich Polaków i przestrzeganiu wprowadzonych zakazów i obostrzeń, w krótkim czasie uda się doprowadzić do wypłaszczenia krzywej zachorowań. Minister jest przekonany, że już w ciągu najbliższych tygodni dzieci będą mogły stopniowo powracać do nauki stacjonarnej w szkołach.

Zupełnie odmiennego zdania na ten temat jest Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Twierdzi on, że od wprowadzenia radykalnych obostrzeń minęło zbyt mało czasu, by oceniać, czy przyniosły one oczekiwane efekty. Określenie dokładnego terminu powrotu do szkół jest więc na ten moment niemożliwe.

"Pan minister Czarnek jest optymistą. Ja też, ale zobaczymy. Też uważam, że powinno to się odbyć jak najszybciej, ale naprawdę trudno w tej chwili określić termin. Na ten moment chcemy, by efekt spadku zakażeń był trwały, więc musimy troszeczkę poczekać" - powiedział Kraska.

Sytuacja, w jakiej znajduje się obecnie nasz kraj, niepokoi szczególnie rodziców dzieci, które zmuszone były opuścić mury szkół. Minister edukacji zapewnił jednak, iż jakość kształcenia młodzieży jest na dobrym poziomie - twierdzi, że nauczanie w trybie zdalnym wygląda obecnie dużo lepiej niż na początku pandemii, kiedy szkoły nie były jeszcze do niego przygotowane.

Zobacz także: Melania Trump rozwiedzie się z Donaldem Trumpem? Media donoszą, że to nieuniknione. Jaka jest prawda

Może cię zainteresować: Czy Meghan Markle i książę Harry wrócą do Wielkiej Brytanii? Książę Karol nie może pogodzić się z tym, że nie ma kontaktu z wnukiem

Pisaliśmy również o: Czy znany polski kabareciarz pogodzi się z kobietą, która niegdyś porzucił? Nadchodzą wielkie zmiany w życiu Roberta Górskiego