Jak przypomina portal Wirtualna Polska, była Pierwsza Dama – Maria Kaczyńska była zdecydowanie przeciwna, aby w Polsce doszło do zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Dokładnie 8 marca 2007 roku, Maria Kaczyńska we współpracy z wieloma kobietami skierowała do posłów Prawa i Sprawiedliwości apel, aby nie zmieniać tzw. kompromisu aborcyjnego.

Maria i Lech Kaczyńscy mocno wspierali kobiety!

Takie samo stanowisko w tej sprawie miał także mąż Marii Kaczyńskiej – prezydent Lech Kaczyński. Prezydent stanowczo mówił, że kompromis aborcyjny obowiązujący w Polsce nie powinien być zmieniany pod żadnym pozorem.

– Wysoce sobie cenię koalicję, która jest w stanie zmieniać Polskę, natomiast jeżeli chodzi o sprawy związane z aborcją, to uważam, że osiągnięty 15 czy 14 lat temu kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam - nie wolno naruszać – podkreślał prezydent Lech Kaczyński.

– Jestem praktykującym katolikiem, chodzę do spowiedzi, ale trzeba odróżniać dwie rzeczy, są przykazania Boże i są regulacje prawne. Uważam, że w tej chwili w Polsce jest czas na wszystko, ale nie na powrót do sytuacji z lat 90. Choćby z tego punktu widzenia nie czas na jakiekolwiek zmiany. Kompromis zawarty kilkanaście lat temu jest niezwykle cenny – twierdził Lech Kaczyński.

Duchowny obraził Pierwszą Damę!

Okazuje się jednak, że ojciec Tadeusz Rydzyk totalnie nie zgadzał się z takim poglądem. Mocne słowa, które do dziś są wypominane duchownemu, skierował w stronę Marii Kaczyńskiej.

- Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza – powiedział wówczas Tadeusz Rydzyk.

Finalnie, w obliczy katastrofy smoleńskiej duchowny przeprosił za słowa skierowane w stronę Pierwszej Damy. Do dziś jednak wiele osób, doskonale o nich pamięta.

Jak informował portal "Życie": KIEROWCY W CAŁYM KRAJU MUSZĄ UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ! NIEWYKLUCZONE SĄ BLOKADY MIAST, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA. PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA JEDNAK DOSTANĄ PODWYŻKI? RESORT DOKŁADNIE WYJAŚNIA GORĄCĄ KWESTIĘ

Portal "Życie " pisał również: ALICJA JANOSZ PRZECHODZI PRZEZ BARDZO TRUDNE CHWILE. GWIAZDA PIERWSZEJ EDYCJI IDOLA PRZYZNAŁA, ŻE Z JEJ ZDROWIEM NIE JEST NAJLEPIEJ. JAK SIĘ CZUJE