Chyba nikt nie spodziewał się, że może dojść do takiej sytuacji. Policja musiała ścigać mężczyznę zakażonego koronawirusem, który uciekł z karetki!

Takiego zachowania zakażonego mężczyzny nikt się nie spodziewał!

Jak podaje portal Pikio, cała sytuacja miała miejsce w Tychach. To tam 49 – letni mężczyzna u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem postanowił uciec z karetki! W pościg za uciekinierem natychmiast ruszyła policja!

Mężczyźnie postawiono zarzuty szerzenia choroby zakaźnej, a także spowodowania zagrożenia epidemiologicznego. Za takie wykroczenie może usłyszeć wyrok nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Jak się okazuje uciekinierem był obywatel Czech. Ratownicy medyczni zgłosili policji fakt, że jeden z pacjentów zakażonych koronawirusem uciekł z karetki. Mężczyzna po oddaleniu się od szpitala, zamówił taksówkę, którą zamierzał dostać się do Krakowa.

Wzorowa postawa kierowcy taksówki!

Kierowca taksówki zaobserwował jednak, że mężczyzna jest nerwowy, postanowił zawieźć go pod Komendę Policji. Wtedy to, Czech zaczął uciekać. W pościg za nim ruszyli policjanci, wtedy mężczyzna oddał się w ręce funkcjonariuszy bez stawiania oporu. Natychmiast został przekazany ratownikom medycznym.

Niestety, obecnie badaniom w kierunku zdiagnozowania koronawirusa musi poddać się także taksówkach, który wiózł zakażonego mężczyznę. Obecnie pracownicy sanepidu w Tychach ustalają, z kim jeszcze mężczyzna mógł mieć kontakt. Dodatkowo Prokuratura Rejonowa w Tychach wszczęła już postępowanie w sprawie Czecha.

YouTube

Jak informował portal "Życie": KIEROWCY W CAŁYM KRAJU MUSZĄ UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ! NIEWYKLUCZONE SĄ BLOKADY MIAST, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA. PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA JEDNAK DOSTANĄ PODWYŻKI? RESORT DOKŁADNIE WYJAŚNIA GORĄCĄ KWESTIĘ

Portal "Życie " pisał również: ALICJA JANOSZ PRZECHODZI PRZEZ BARDZO TRUDNE CHWILE. GWIAZDA PIERWSZEJ EDYCJI IDOLA PRZYZNAŁA, ŻE Z JEJ ZDROWIEM NIE JEST NAJLEPIEJ. JAK SIĘ CZUJE