W końcu wiadomo, czego spodziewać się w najbliższym czasie w kraju. Te informacje mogą być dla co niektórych wstrząsające – kto by pomyślał!

Sensacyjne doniesienia potwierdził już lekarz. W końcu wypowiedział się na temat pandemii, na co czekali Polacy. Co takiego powiedział?

To wydarzy się już niedługo. Lekarz w końcu zabrał głos

Portal Pikio podaje, że scenariusz, który przedstawił lekarz, nie należy do najprzyjemniejszych. Okazuje się, że w kraju wydarzy się coś, co może zmartwić Polaków. To już pewne.

Koronawirus/ Screen z YouTube
Koronawirus/ Screen z YouTube
Koronawirus/ Screen z YouTube

Pandemia koronawirusa rozwija się w coraz szybszym tempie – dziś odnotowano około 20 tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem oraz około 300 zgonów. To bardzo złe informacje – robi się coraz groźniej.

Jest bardzo źle, a specjaliści sądzą, że będzie tylko gorzej. Dr Jakub Zieliński z Zespołu Modelu Epidemiologicznego ICM Uniwersytetu Warszawskiego skomentował obecną sytuację i ujawnił, co może nas czekać już niedługo.

- Kiedy w marcu w Polsce pojawiły się pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem, został szybko wprowadzony lockdown. To bardzo spłaszczyło epidemię, nie widzieliśmy tendencji wzrostowej, aż do września. Kiedy skończyły się wakacje i dzieci powróciły do szkół – zauważył.

Twierdzi on, że nie da się zbyt dużo zrobić, by poprawić sytuację epidemiologiczną w kraju. Jednak powinniśmy postarać się o to, by wzrost zarażeń nie był tak dynamiczny. Większość chorych nie ma objawów, przez co może dalej wychodzić z domu – i zarażać innych.

Doktor twierdzi, że najwięcej powiedzą nam przyszłe dni. Jak mówi – „albo restrykcje zaczną działać i wtedy ponownie uda się spłaszczyć wzrost epidemii, albo sytuacja wymknie się spod kontroli” – i do marca 2021 roku zarażona będzie ponad połowa mieszkańców Polski.

Koronawirus. Źródło: Youtube
Koronawirus. Źródło: Youtube
Koronawirus. Źródło: Youtube

- Do tego może dojść, jeśli rząd w odpowiedniej chwili nie zdecyduje się na wprowadzenie lockdownu, albo po prostu ludzie nie będą przestrzegać restrykcji. Już teraz duża część społeczeństwa jest mocno zmęczona tą sytuacją. W grudniu możemy mieć więcej chorych niż było od wiosny do listopada razem wziętych. Jednego dnia będzie więcej zgonów niż w lecie przez cały miesiąc. Nagle okaże się, że w ciągu dnia trzeba przyjąć do szpitala tyle osób, ile wcześniej przyjmowano przez miesiąc – zauważa.

Jak twierdzi, polska służba zdrowia prawie na pewno upadnie, jednak to wszystko nie wydarzy się od razu. Według jego zapowiedzi trzy kolejne miesiące okażą się „prawdziwym piekłem”.

- Światła nagle nie zgasną. Po prostu wyczerpią się wolne miejsca w szpitalach, karetki przestaną na czas zabierać chorych, którzy będą umierać we własnych domach. Najbliższe trzy miesiące to będzie prawdziwe piekło – zauważył.

To też może cię zainteresować: GDAŃSK: GZDIZ PRZYPOMINA O ŁATWYM SPOSOBIE NA ZNALEZIENIE MIEJSCA OSTATNIEGO SPOCZYNKU BLISKICH. WYSTARCZY SKORZYSTAĆ Z WYSZUKIWARKI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RATOWNIK MEDYCZNY OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIE, KTÓRE WYWOŁAŁO POWSZECHNE OBURZENIE. TAKIE RZECZY DZIEJĄ SIĘ W SZPITALACH W PANDEMII, NIE DO ZAAKCEPTOWANIA

O tym się mówi w Polsce: CZY RZĄD ZNA JUŻ DOKŁADNĄ DATĘ POWROTU UCZNIÓW DO SZKÓŁ? KIEDY SKOŃCZY SIĘ ZDALNE NAUCZANIE I KTÓRE KLASY PIERWSZE ZASIĄDĄ W SZKOLNYCH ŁAWKACH

O tym się mówi na świecie: WATYKAN WYDAŁ OFICJALNE OŚWIADCZENIE W SPRAWIE BOŻEGO NARODZENIA. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: KAROL STRASBURGER MA POWAŻNE OBAWY O PRZYSZŁOŚĆ CÓRKI I ŻONY. PODZIELIŁ SIĘ NIMI W SZCZERYM WPISIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH