Od jakiegoś czasu coraz częściej mówi się o drugim lockdownie. Polacy obawiają się, jaki byłby jego skutek dla gospodarki, czy nie stracą przez to pracy.

Choć drugi lockdown może mieć fatalny wpływ na gospodarkę, od jakiegoś czasu widać, że rząd nie radzi sobie z koronawirusem. To sprawiło, że po całkowitym zaprzeczaniu drugiej narodowej kwarantannie od niedawna jego przedstawiciele zauważają, że „sytuacja jest dynamiczna” i biorą go coraz częściej pod uwagę.

Minister skomentował. Czy będzie kolejny lockdown?

Portal Pikio zwrócił uwagę na ważną w kontekście ewentualnego drugiego lockdownu rozmowę ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej, Tadeusza Kościńskiego, z dziennikarzem Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Poalcy boją się lockdownu?/screen Youtube
Poalcy boją się lockdownu?/screen Youtube

Sytuacja w kraju istotnie jest bardzo dynamiczna. W środę ogłoszono, że w ciągu poprzedniej doby wykryto koronawirusa u niemal 19 tysięcy osób. Było także ponad 230 ofiar śmiertelnych.

Co na temat lockdownu sądzi Tadeusz Kościński?

- Mam nadzieję, że unikniemy ogólnokrajowego lockdownu, lokalny lockdown może być w dużych miastach, gdzie są duże skupiska ludzi. To najgorszy, najczarniejszy scenariusz, ale niestety widać że niektóre kraje w Europie już są na takim poziomie. W tym momencie już nic nie można wykluczać, trzymam kciuki, że tak nie będzie u nas w Polsce – powiedział.

- Codziennie mamy nowe dane. Jak wszyscy będziemy mieli dyscyplinę, to inne obostrzenia nie będą potrzebne, ale jak widać, w niektórych miejscach dalej zachorowania rosną. Nie można wykluczyć, że niektóre kolejne sektory będą – mam nadzieję, że przez jak najkrótszy czas – zauważył.

Lockdown fot. YouTube
Lockdown fot. YouTube

Na razie jeszcze nie wiadomo, jak rozwinie się sytuacja. Zapewne pokażą to najbliższe dni.

To też może cię zainteresować: GDAŃSK: GZDIZ PRZYPOMINA O ŁATWYM SPOSOBIE NA ZNALEZIENIE MIEJSCA OSTATNIEGO SPOCZYNKU BLISKICH. WYSTARCZY SKORZYSTAĆ Z WYSZUKIWARKI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RATOWNIK MEDYCZNY OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIE, KTÓRE WYWOŁAŁO POWSZECHNE OBURZENIE. TAKIE RZECZY DZIEJĄ SIĘ W SZPITALACH W PANDEMII, NIE DO ZAAKCEPTOWANIA

O tym się mówi w Polsce: CZY RZĄD ZNA JUŻ DOKŁADNĄ DATĘ POWROTU UCZNIÓW DO SZKÓŁ? KIEDY SKOŃCZY SIĘ ZDALNE NAUCZANIE I KTÓRE KLASY PIERWSZE ZASIĄDĄ W SZKOLNYCH ŁAWKACH

O tym się mówi na świecie: WATYKAN WYDAŁ OFICJALNE OŚWIADCZENIE W SPRAWIE BOŻEGO NARODZENIA. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: KAROL STRASBURGER MA POWAŻNE OBAWY O PRZYSZŁOŚĆ CÓRKI I ŻONY. PODZIELIŁ SIĘ NIMI W SZCZERYM WPISIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH