To już pewne – lada chwila policjanci będą już niemal wszędzie na ulicach, a Polacy będą musieli przygotować się na masowe kontrole.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w policji można zauważyć spore braki kadrowe. Funkcjonariusze w ostatnich dniach pracują niemal na okrągło, a zdecydowanie mają co robić – w całym kraju panuje nietęga atmosfera, a protestujący coraz liczniej wychodzą na ulice.

Policja/ YouTube: Studio Films PL
Policja/ YouTube: Studio Films PL
Policja/ YouTube: Studio Films PL

Jednak, jak podaje portal Pikio, to jeszcze nie wszystko. Teraz funkcjonariusze policji będą musieli pracować jeszcze więcej. Pora na masowe kontrole.

Policja będzie kontrolować

Zbliża się Wszystkich Świętych, i choć dalej nie wiadomo, czy cmentarze będą zamknięte, czy nie, to już powoli trwają przygotowania do weekendu. W ostatnim czasie na polskich drogach można zauważyć dużo policji, a funkcjonariuszy będzie jeszcze więcej już od 30 października.

Policjanci. Źródło: Youtube
Policjanci. Źródło: Youtube
Policjanci. Źródło: Youtube

Wszystko w ramach akcji Znicz. Potrwa ona od 30 października do 2 albo 3 listopada. To właśnie wtedy policjanci będą przeprowadzać kontrole kierowców – sprawdzać trzeźwość oraz prędkość.

Co więcej, sprawdzane będzie także przestrzeganie obostrzeń – zakrywanie ust i nosa poza domem oraz w aucie, jeśli jadą nim osoby, które ze sobą nie mieszkają.

To też może cię zainteresować: GDAŃSK: GZDIZ PRZYPOMINA O ŁATWYM SPOSOBIE NA ZNALEZIENIE MIEJSCA OSTATNIEGO SPOCZYNKU BLISKICH. WYSTARCZY SKORZYSTAĆ Z WYSZUKIWARKI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RATOWNIK MEDYCZNY OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIE, KTÓRE WYWOŁAŁO POWSZECHNE OBURZENIE. TAKIE RZECZY DZIEJĄ SIĘ W SZPITALACH W PANDEMII, NIE DO ZAAKCEPTOWANIA

O tym się mówi w Polsce: CZY RZĄD ZNA JUŻ DOKŁADNĄ DATĘ POWROTU UCZNIÓW DO SZKÓŁ? KIEDY SKOŃCZY SIĘ ZDALNE NAUCZANIE I KTÓRE KLASY PIERWSZE ZASIĄDĄ W SZKOLNYCH ŁAWKACH

O tym się mówi na świecie: WATYKAN WYDAŁ OFICJALNE OŚWIADCZENIE W SPRAWIE BOŻEGO NARODZENIA. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: KAROL STRASBURGER MA POWAŻNE OBAWY O PRZYSZŁOŚĆ CÓRKI I ŻONY. PODZIELIŁ SIĘ NIMI W SZCZERYM WPISIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH