Od kilku dni w naszym kraju trwa strajk kobiet, które nie zgadzają się z ostatnią decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Decyzja ta spowodowała zaostrzenie przepisów aborcyjnych, na co nie zgadza się spora część społeczeństwa.

Pierwsza Dama milczy na temat sytuacji w kraju

Wiele osób jest także zbulwersowanych tym, że ani prezydent Andrzej Duda, ani Pierwsza Dama nie zabrali głosu na temat obecnej sytuacji w kraju. Jak przypomina portal Super Express, jeszcze podczas wieczoru wyborczego Agata Duda obiecywała swoje wsparcie dla rodaków.

- Drogie media, drodzy dziennikarze, mówiliście i pisaliście, że nie wypowiadam się. Drodzy dziennikarze, zapomnieliście dodać, że nie wypowiadałam się do mediów. Nie wypowiadałam się do mediów, ale przez te pięć lat rozmawiałam z Polakami, rodakami, na każdym ze spotkań. Chciałabym, żebyście również Wy szanowali i Polaków i polityków. Chciałabym, żebyście szanowali mój wybór. Dużo mówicie o tolerancji, natomiast pozbawiacie mnie mojego własnego wyboru. Jeżeli nie chciałam udzielać wywiadów, to był mój własny wybór – mówiła Agata Duda.

Padły ostre słowa

Niestety, obecnie Pierwsza Dama nie zabrała stanowiska podczas trwających protestów. Całą sytuację skomentowała Kinga Gajewska – posłanka Koalicji Obywatelskiej, która kiedyś reprezentowała nasz kraj w motocrossowej kadrze narodowej.

Kinga Gajewska udostępniła na swoim Insta Story grafikę, na której widać komentarz pod postem na profilu Pierwszej Damy mówiący o piątym roku jej aktywności.

- Bez kitu, moja babcia była bardziej aktywna przez ostatnie 5 lat. A nie żyje od 10 – napisano w komentarzu pod postem.

Okazuje się, że prześmiewczy komentarz został już usunięty z instagramowego profilu Pierwszej Damy. Czy Agata Duda zdecyduje się skomentować całą sytuację?

Instagram: kinga_gajewska