Jak donoszą media ogólnokrajowe, prezydent Andrzej Duda otrzymał dziś rano pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Na razie prezydent RP przechodzi wirusa bezobjawowo. Wczoraj jednak spotkał się z wieloma osobami, np. z tenisistką Igą Świątek.

Prezydent Andrzej Duda otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa

Rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski poinformował dzisiaj o tym, że Andrzej Duda otrzymał rano, 24 października, pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: pomponik.pl
Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: pomponik.pl
Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: pomponik.pl

Według słów rzecznika, prezydent czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów. Niestety, wczoraj przebywał na Stadionie Narodowym, miał też kontakt z Igą Świątek - zatem mógł zarazić wiele osób jednego dnia.

Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi

- przekazał rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski, za pośrednictwem Twittera.

Niestety, miał kontakt z wieloma ludźmi. Komu grozi zarażenie

Wiele osób uważa, że prezydent nie powinien w poprzednich dniach organizować spotkań i odbywać wizyt. Jednak prawda jest taka, że głowa państwa nie miała jakichkolwiek objawów choroby. Dlatego nie wiedział, że może zarażać innych.

Andrzej Duda nie miał pojęcia, że może być chory, bo nie miał żadnych objawów

- zapewnia bliski pracownik prezydenta.

Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: Youtube
Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: Youtube
Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: Youtube

Miejmy nadzieję, że prezydent Andrzej Duda szybko wróci do zdrowia, a testy osób, które z nim przebywały w ostatnich dniach, wskażą wynik negatywny.

To również może Cię zainteresować: MEDIA OBIEGŁA NIEPOKOJĄCA INFORMACJA.JAROSŁAW PINKACH W "RADIU ZET" O NOWYCH RESTRYKCJACH: "TO POWINNO BYĆ WPROWADZONE W MIARĘ SZYBKO"

Portal „Życie” pisał również o: CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Jak informował również portal „Życie”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETA UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY