Pandemia koronawirusa wpłynęła na każdy aspekt naszego życia. Na konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, ogłoszone zostały nowe obostrzenia, które już dzisiaj wchodzą w życie.

Rząd wprowadził kolejne obostrzenia dla Polaków

Okazało się, że jeszcze niedawno wprowadzone zmiany, czyli m.in. podział kraju na strefy żółte i czerwone, ograniczanie limitów uczestników wesel, nauczanie zdalne lub hybrydowe, zarządzenie limitów w komunikacji zbiorowej, noszenie maseczek oraz zamknięcie basenów na siłowni, niewiele dały.

W ciągu minionej doby potwierdzono 13 628 przypadków koronawirusa oraz 179 zgony spowodowane koronawirusem lub współistnieniem COVID-19 przy innych chorobach.

Mateusz Morawiecki. Źródło: fakt.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: fakt.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: fakt.pl

Nowe obostrzenia weszły w życie od dzisiaj, czyli 24 października. Będą one bardzo surowe.

Na terenie całego kraju będzie obowiązywać strefa czerwona. Co więcej, dzieci do 16. roku życia będą mogły wychodzić z domów w godzinach 8:00-16:00 tylko z dorosłymi.

Ponadto branża gastronomiczna zostaje niemal całkiem zamknięta – będzie mogła pracować jedynie, oferując dania na wynos oraz z dowozem. Póki co to decyzja na 2 najbliższe tygodnie, z możliwością przedłużenia.

Do wszystkich Polek i Polaków trafi dzisiaj ten SMS od rządu

Rząd postanowił zwrócić się do Polek i Polaków bezpośrednio. Dlatego do każdego z nas zostanie dzisiaj wysłany SMS z bardzo ważnym komunikatem.

SMS trafi do wszystkich Polaków/screen Pixnio
SMS trafi do wszystkich Polaków/screen Pixnio

Portal Pikio.pl zdradził treść tej wiadomości:

Uwaga! Jeśli możesz, zostań w domu. Pomagaj seniorom. Od 24 października cała Polska w czerwonej strefie epidemicznej. Zostań w domu.

To również może Cię zainteresować: MEDIA OBIEGŁA NIEPOKOJĄCA INFORMACJA.JAROSŁAW PINKACH W "RADIU ZET" O NOWYCH RESTRYKCJACH: "TO POWINNO BYĆ WPROWADZONE W MIARĘ SZYBKO"

Portal „Życie” pisał również o: CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Jak informował również portal „Życie”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETA UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY