Pogoda w ostatnich dniach nas nie rozpieszcza. Październik rozpoczął się dość nieprzyjemnie. Niska temperatura, częsta deszcze i porywisty wiatr mogą również źle wpłynąć na nasze samopoczucie.

Pilne alerty pogodowe Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

W niektórych częściach Polski może być naprawdę niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pogodowe, które dotyczą północy kraju.

Okazuje się, że w części powiatów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego mogą wystąpić bardzo silne wiatry, których średnia prędkość wynosi od 35 km/h do 55 km/h. Jeszcze silniej powieje nad samym morzem, bo nawet od 55 km/h do 80 km/h.

Niebezpieczna pogoda dotyczy następujących powiatów: gryficki, nowodworski, kołobrzeski, gdański, kamieński, pucki, koszaliński, sławieński, wejherowski, słupski i lęborski.

PROGNOZA POGODY DLA REGIONÓW ważna od godz. 06.00 do 20.00 dnia 18.10.2020 ℹ Sytuacja baryczna dla Polski Polska...

Posted by Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB on Saturday, October 17, 2020

Synoptycy nie mają wątpliwości, w przyszłym tygodniu szykuje się zmiana pogody

Wiele osób narzeka na jesienną aurę i twierdzi, że już lepiej by zawitała do naszego kraju zima. Okazuje się, że na śnieżne zaspy będziemy musieli jeszcze poczekać, a w przyszłym tygodniu miłośnicy zimy raczej nie będą zadowoleni.

Okazuje się, że w przyszłym tygodniu czeka nas ocieplenie. Od środy termometry wskażą nawet 20 stopni C! Przyjemne temperatury powinny się utrzymać do końca tygodnia lub nawet dłużej.

Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube
Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube
Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube

Najcieplej będzie w województwach zachodnio-pomorskim, dolnośląskim, lubuskim i wielkopolskim. Termometry wskażą tam od 17 do 20 stopni C.

W pozostałych częściach kraju będzie nieco chłodniej, jednak również nie ma na co narzekać. Temperatury będą wahać się w granicach od 14 do 16 stopni C.

To również może Cię zainteresować: MEDIA OBIEGŁA NIEPOKOJĄCA INFORMACJA.JAROSŁAW PINKACH W "RADIU ZET" O NOWYCH RESTRYKCJACH: "TO POWINNO BYĆ WPROWADZONE W MIARĘ SZYBKO"

Portal „Życie” pisał również o: CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Jak informował również portal „Życie”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETA UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY