Właściciele pewnej krakowskiej siłowni nie mogli uwierzyć w to, że będą musieli ponownie zamknąć swój biznes. Jednak dzięki tym działaniom, mogą obejść nałożone przez rząd obostrzenia.

Siłownie czeka kolejny lockdown

Zgodnie z decyzją rządu od soboty, 17. października wszystkie aquaparki, baseny, siłownie, centra i kluby fitness powinny zawiesić swoją działalność. Decyzja ogłoszona zaledwie 15. października, to pokłosie walki z koronawirusem.

Sprzeciwiają się jej Polska Federacja Fitness i Federacja Pracodawców Fitness. To właśnie te dwie organizacje stoją za protestem na Placu Zamkowym w Warszawie.

Protest. Źródło: fakt.pl
Protest. Źródło: fakt.pl
Protest. Źródło: fakt.pl

Federacje zareagowały niemal natychmiast po ogłoszeniu nowych obostrzeń przez rząd. Już w piątek obie organizacje wystosowały do premiera Morawieckiego apel, w którym podkreślają, jak bezpieczne są miejsca, w których ludzie uprawiają aktywność fizyczną.

Według władz organizacji branża pada ofiarą obecnego w społeczeństwie strachu przed COVID-19. W liście do premiera Federacje podkreślały rozmiar ich branży pisząc, że wypowiadają się w imieniu ponad 150 tysięcy pracowników i współpracowników klubów fitness.

Dzięki kilku zmianom, ta siłownia może obejść nałożone przez rząd obostrzenia

Jedni chcą coś zdziałać protestami, natomiast inni postanowili działać w inny sposób. Pewna krakowska siłownia poinformowała swoich klientów, ze zamienia się w… kościół.

Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness - od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. "Kościół Zdrowego Ciała"

- poinformowała krakowska siłownia w mediach społecznościowych.

Mało tego, to nie koniec zmian w tej placówce. Zamiast siłowni otwarty zostanie sklep ze sprzętem do ćwiczeń, w którym klienci będą mogli je odpłatnie testować. Ponadto właściciele siłowni będą organizować codziennie mecze w salce do squasha, oczywiście bez udziału publiczności.

Wygląda na to, że siłownia bierze swoje plany totalnie na poważnie i nie ma zamiaru przeżywać kolejnego lockdownu.

Protest. Źródło: fakt.pl
Protest. Źródło: fakt.pl
Protest. Źródło: fakt.pl

Pozdrawiamy naszą konkurencję i inne osoby "życzliwe" - ale zanim zadzwonicie tam, gdzie chcecie teraz zadzwonić, żeby na nas donieść, zastanówcie się, czy też nie powinniście podjąć walki. Są to trudne decyzje, ale nie dajmy zniszczyć naszej branży

- możemy przeczytać w poście umieszczonym przez właścicieli siłowni.

Kochani Klienci, wiemy, że czekaliście na naszą decyzję... My czekaliśmy na Rozporządzenie i mieliśmy cichą nadzieję, że...

Posted by Atlantic Sports Fitness Siłownia Squash Klub on Friday, October 16, 2020

To również może Cię zainteresować: MEDIA OBIEGŁA NIEPOKOJĄCA INFORMACJA.JAROSŁAW PINKACH W "RADIU ZET" O NOWYCH RESTRYKCJACH: "TO POWINNO BYĆ WPROWADZONE W MIARĘ SZYBKO"

Portal „Życie” pisał również o: CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Jak informował również portal „Życie”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETA UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY