Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla niektórych polskich regionów. Sytuacja w tych miejscach będzie bardzo poważna.

Mieszkańcy tych województw muszą na siebie uważać

W niektórych częściach Polski może być naprawdę niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pogodowe, które dotyczą północy kraju.

Morze/screen Pixabay
Morze/screen Pixabay

Okazuje się, że w części powiatów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego mogą wystąpić bardzo silne wiatry, których średnia prędkość wynosi od 35 km/h do 55 km/h. Jeszcze silniej powieje nad samym morzem, bo nawet od 55 km/h do 80 km/h.

W niektórych miejscach Polski wystąpi porywisty wiatr

Niebezpieczna pogoda dotyczy następujących powiatów: gryficki, nowodworski, kołobrzeski, gdański, kamieński, pucki, koszaliński, sławieński, wejherowski, słupski i lęborski. Mieszkańcy tych północnych regionów powinni szczególnie uważać.

Zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, głównie do południa, później tylko miejscami przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h. Nad morzem, głównie w pierwszej połowie dnia, wiatr dość silny i silny, okresami bardzo silny, od 35 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h, po południu stopniowo słabnący, północno-zachodni i zachodni

- przekazał za pomocą Facebooka Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

PROGNOZA POGODY DLA REGIONÓW ważna od godz. 06.00 do 20.00 dnia 18.10.2020 ℹ Sytuacja baryczna dla Polski Polska...

Posted by Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB on Saturday, October 17, 2020

To również może Cię zainteresować: MEDIA OBIEGŁA NIEPOKOJĄCA INFORMACJA.JAROSŁAW PINKACH W "RADIU ZET" O NOWYCH RESTRYKCJACH: "TO POWINNO BYĆ WPROWADZONE W MIARĘ SZYBKO"

Portal „Życie” pisał również o: CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Jak informował również portal „Życie”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETA UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY