Zmiany w opłatach za wywóz śmieci podjęli radni Warszawy. Choć przedstawiciele PiS byli przeciwni nowym zasadom, zostały one jednak uchwalone, a nowa opłata za śmieci będzie obowiązywać od grudnia 2020 roku.

Szykuje się prawdziwa rewolucja w opłatach za wywóz śmieci

Jak informuje portal biznesinfo.pl, od grudnia 2020 roku Warszawiaków czekają spore zmiany w naliczaniu opłat za wywóz śmieci. Opłata za śmieci będzie uzależniona od zużycia wody.

O ile dla gospodarstw jednoosobowych pomysł ten jest dość atrakcyjny, o tyle dla większych rodzin już niestety nie. Mogą one bowiem zapłacić nawet ponad 200 zł.

Śmieci, Kałuszyn
Śmieci, Kałuszyn
Śmieci, Kałuszyn

Jak będą obliczane nowe opłaty za śmieci? Mieszkańcy Warszawy będą płacić 12,73 zł za 1 metr sześcienny wody. Jak wynika z najnowszych wyliczeń Głównego Urzędu Statystycznego, jedna osoba zużywa przeciętnie 4 metry sześcienne wody. Czyli rachunek można obliczyć ze wzoru: 12,73 zł x 4 metry sześcienne wody x liczba osób w gospodarstwie domowym.

Zmiany w opłatach za wywóz śmieci osuszą portfele

Jednak w pierwszej kolejności będą brane pod uwagę dane z wodomierza lub sieci wodociągowej, gdyż 4 metry sześcienne wody na osobę są jedynie orientacyjną liczbą.

Niestety nowe rozliczanie opłat za śmieci mają również swoje minusy, w szczególności dla gospodarstw, w których mieszka kilka osób.

Warszawa, prace drogowe/ https://warszawa.wyborcza.pl/
Warszawa, prace drogowe/ https://warszawa.wyborcza.pl/
Warszawa, prace drogowe/ https://warszawa.wyborcza.pl/

W przypadku rodziny czteroosobowej opłata za wywóz śmieci może wynosić nawet ponad 200 zł . Jednak zdaniem wiceprezydenta stolicy, Michała Olszewskiego, ten system rozliczania jest jak najbardziej sprawiedliwy.

Obecnie proponowane rozwiązanie będzie oznaczało, że każdy z mieszkańców zapłaci za odpady dokładnie tyle, ile zużywa wody

- powiedział polityk.

To również może Cię zainteresować: MEDIA OBIEGŁA NIEPOKOJĄCA INFORMACJA.JAROSŁAW PINKACH W "RADIU ZET" O NOWYCH RESTRYKCJACH: "TO POWINNO BYĆ WPROWADZONE W MIARĘ SZYBKO"

Portal „Życie” pisał również o: CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Jak informował również portal „Życie”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETA UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY