Ta informacja z pewnością ucieszy sporą rzeszę Polaków. Już niedługo czekają ich dużo wyższe wypłaty. Mowa o tych, którzy walczą z koronawirusem.

Wyższe wypłaty. Dla kogo?

Portal BiznesInfo zwraca uwagę na fakt, że na wczorajszej konferencji prasowej ministra zdrowia oraz premiera mówiono o stworzeniu tzw. dobrego Samarytanina. Na razie program jest dopiero dopracowywany, jednak przyniesie sporo korzyści.

Pieniądze. Źródło: Youtube
Pieniądze. Źródło: Youtube

Jedną z nich jest fakt, że lekarze walczący z koronawirusem nie będą karani za nieumyślne błędy popełnione w tym zakresie.

- Pracujemy nad stworzeniem tzw. klauzuli dobrego samarytanina, która pozwoli lekarzom poczuć się bezpiecznie - w ramach walki z COVID-19 błędy popełniane nieumyślnie, nie będą karane – mówił Adam Niedzielski.

Co więcej, lekarze otrzymają wypłaty w wysokości 170% podstawowej pensji za walkę z koronawirusem. Z kolei ci, którzy będą na kwarantannie, dostaną pełne wypłaty.

Pieniądze. Źródło: Youtube
Pieniądze. Źródło: Youtube

Te informacje z pewnością spodobają się lekarzom, którzy są rozgoryczeni po ostatniej wypowiedzi Jacka Sasina. Wicepremier w wywiadzie mówił o problemie, którym jest „brak woli części środowiska lekarskiego”, co rozjuszyło nie tylko medyków, ale i resztę społeczeństwa, która widzi ich heroiczną walkę z pandemią.

Krótko po wspomnianej wypowiedzi Jacka Sasina medycy zaczęli zamieszczać zdjęcia z pracy w sieci. Żartowali wtedy, że są one robione "między ciasteczkiem a serniczkiem".

To też może cię zainteresować: JAKA JEST PRAWDA NA TEMAT PROGRAMU „NASZ NOWY DOM”? UCZESTNICY POPULARNEJ PRODUKCJI ZABRALI GŁOS NA TEN TEMAT

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAROSŁAW KRET MA KORONAWIRUSA? DZIENNIKARZ SKARŻY SIĘ NA SILNE OBJAWY

O tym się mówi w Polsce: POTWIERDZIŁ SIĘ NIECHCIANY SCENARIUSZ. WARSZAWA OD JUTRA ZNAJDZIE SIĘ W CZERWONEJ STREFIE. CO TO OZNACZA? JAKIE OBOSTRZENIA CZEKAJĄ MIESZKAŃCÓW MIASTA

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA KATE OD PEWNEGO CZASU SKRYWA PRAWDĘ NA TEMAT SWOJEGO ZDROWIA. BRYTYJSKIE MAGAZYNY PO RAZ KOLEJNY PORUSZAJĄ TEN TEMAT