Jak podaje portal "Gazeta Prawna", wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odniósł się w poniedziałkowym wywiadzie udzielonym stacji Polsat News do kwestii zamykania cmentarzy w święto Wszystkich Świętych. Czy będziemy mogli w ten dzień odwiedzić groby bliskich?

Analiza sytuacji

"Na pewno będziemy analizować sytuację, ale myślę, że do takiej, w której będziemy zamykać cmentarze 1 listopada, raczej nie dojdzie" - powiedział na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał również, że warto rozważyć rozłożenie tego na tydzień wcześniej lub później. Wszystko, żeby uniknąć tłumów na cmentarzach 1 listopada.

"Myślę, że Polacy są na tyle mądrym narodem, że usłuchają tych wskazań, żeby nie odwiedzać gremialnie cmentarzy" - dodał wiceszef resortu zdrowia, apelując do rozsądku współrodaków.

YouTube

Wiceminister zdrowia o sytuacji w szpitalach

Waldemar Kraska zapewnił, że sytuacja w szpitalach jest pod kontrolą, a ilość sprzętu medycznego oraz łóżek dla pacjentów cierpiących na COVID-19 wystarczająca. "Nie obawiałbym się, że tych miejsc lub sprzętu dla pacjentów z koronawirusem zabraknie" - podkreślił wiceminister.

Jednocześnie przyznał, że nieco gorzej sprawa wygląda z personelem medycznym, ale to są wieloletnie zaniedbania. "Wiemy, że szczególnie lekarzy anestezjologów, pielęgniarek anestezjologicznych będzie nam potrzeba coraz więcej, dlatego chcemy, aby te miejsca, gdzie trafiają pacjenci najbardziej chorzy, wymagający specjalistycznej opieki, były dość skoncentrowane w jednych miejscach" - powiedział Waldemar Kraska.

YouTube

Zamierzacie pójść na cmentarz 1 listopada, czy może wybierzecie się tam w inne dni?

To też może cię zainteresować: Święta Bożego Narodzenia w dobie pandemii koronawirusa. Czy będziemy mogli spotkać się z rodziną i jakie obostrzenia wprowadzą władze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdy był dzieckiem, został pokąsany przez komary. Skutki będą ciągnąć się za nim do końca życia, musiał porzucić swoje marzenia

O tym się mówi: Już niebawem w sklepach dojdzie do ogromnej rewolucji? Pewien składnik zniknie z produktów