Do świąt Bożego Narodzenia zostało już zaledwie 75 dni. Nie ma co się łudzić – ze względu na wszechobecną pandemię koronawirusa będą one zupełnie inne niż co roku. Czego możemy się spodziewać? Czy będą obostrzenia, a jeśli tak, to jakie?

Święta Bożego Narodzenia w czasach koronawirusa

Nie da się ukryć, że pandemia całkiem pozmieniała nasze plany i zamiary. Większość z nas spędzała Wielkanoc w izolacji, bez rodziny wokół. Czy Boże Narodzenie będzie wyglądać podobnie? Co z jarmarkami, imprezami integracyjnymi, spotkaniami z rodziną?

Święta Bożego Narodzenia. Źródło: Youtube
Święta Bożego Narodzenia. Źródło: Youtube

Portal WP przypomina, że do świąt zostało już jedynie 75 dni. Na sklepowych półkach powoli zaczynają gościć świąteczne czekoladki, ozdoby oraz pierniczki. I choć wystawy części lokali już zaczynają zahaczać o świąteczny klimat, w tym roku te święta będą inne niż zwykle.

Polacy martwią się, co z imprezami świątecznymi i jarmarkami. „Uważam to za nieuzasadnione, by w tym roku organizować jarmarki bożonarodzeniowe” – mówił Karl Lauterbach, ekspert ds. zdrowia w Niemczech. „Ten, kto przy tej sytuacji infekcyjnej pójdzie napić się grzanego wina, ryzykuje pobytem w szpitalu w wigilię” – ostrzega.

W Niemczech wiele jarmarków bożonarodzeniowych nie odbędzie się. Póki co mówi się, że Hamburg i Monachium zorganizują wydarzenia z licznymi obostrzeniami, nie wiadomo jednak, czy i to się uda. Co więcej, niemieckie firmy w większości nie decydują się na firmowe imprezy – zrezygnowały z nich m.in. Daimler, Bayer, Deutsche Bank, Allianz i Volkswagen. Decyzji nie podjęło jeszcze kilka dużych koncernów.

Święta Bożego Narodzenia. Źródło: Youtube
Święta Bożego Narodzenia. Źródło: Youtube

Gastronomia liczy na to, że rodziny będą spotykać się na święta, a także wyjeżdżać – ten okres jest bardzo dochodowy dla osób pracujących w branży gastronomicznej. Obawy przed spotkaniem z bliskimi wyraża 34,1% pytanych Niemców, zaś póki co 54,7% deklaruje, że spędzi święta jak zawsze.

Najbardziej boją się osoby w wieku 18-29 lat, szczególnie kobiety.

W Polsce sytuacja jest wciąż niepewna. Władze póki co nie wypowiadają się na ten temat, nie wiadomo, czy dojdzie do wprowadzenia kolejnych obostrzeń, czy spotkania w rodzinnym gronie będą możliwe i w jakiej formie. Zapewne i u nas większość firm zrezygnuje z imprez integracyjnych. A czy zobaczymy się z bliskimi? Czas pokaże.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: ŚLUB W CZASACH PANDEMII. POMIMO OBOSTRZEŃ I KONIECZNOŚCI NOSZENIA MASECZEK, CHĘTNYCH NIE BRAKUJE. JAK TO OBECNIE WYGLĄDA

Jak informował portal Życie: BYŁA ŻONA DANIELA MARTYNIUKA POSTANOWIŁA REAGOWAĆ. CZY TO OZNACZA PROBLEMY DLA RODZINY MARTYNIUKÓW

Portal Życie pisał również o… WARSZAWA: BURMISTRZ JEDNEJ Z WARSZAWSKICH DZIELNIC MIAŁ KORONAWIRUSA, TERAZ SAM OSTRZEGA INNYCH. CO TAKIEGO MÓWI