Ten mężczyzna miał ogromnego pecha jeszcze jako mały chłopiec. Niestety, to, co go oszpeciło, zostanie z nim na zawsze, a po latach jest jeszcze gorzej. Co mu się stało?

Gdy był dzieckiem, przeżył atak komarów. Skutki będą ciągnąć się za nim do końca życia

Portal Pikio przytoczył historię mężczyzny, który niegdyś, jako 6-letni chłopiec, znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie, przez co nabawił się wielu ukąszeń od komarów.

Ukąszenia komara. Źródło: Youtube
Ukąszenia komara. Źródło: Youtube
Ukąszenia komara. Źródło: Youtube

Wtedy nie wyglądało to podejrzanie, jak każdy z nas po prostu miał dużo małych ranek, które nie zaniepokoiły rodziców. Jego bliscy na początku sądzili, że po prostu nieco podrapał się podczas zabawy.

Jednak teraz, gdy mężczyzna ma już 27 lat, jego ciało wygląda zupełnie inaczej przez niegdysiejsze ukąszenia.

Osobą, która stała się głównym bohaterem historii, jest Bong Thet z prowincji Chhang z Kambodży. Kiedyś marzył o tym, by być zawodowym piłkarzem, ale przez pogryzienia komarów musiał zrezygnować z tego planu. Dlaczego?

Bong miał 6 lat, gdy pogryzły go komary, a jego stopy pokryły się malutkimi rankami, które zostały zignorowane przez najbliższych. Jednak gdy miał 12 lat, w okolicach stopy zaczęły pojawiać się grudki. Wtedy jego rodzice nie mogli pozwolić sobie na leczenie dziecka, co okazało się tragiczne w skutkach.

Zaczął mieć problemy z chodzeniem i musiał rzucić szkołę. Gdy miał 20 lat, prawdę o jego chorobie poznała Dana Try, businesswoman, która przekazała 2,5 tys. dolarów na leczenie młodego mężczyzny.

Lekarze odkryli, że cierpi na filariozę limfatyczną, którą powodują maleńkie robaki. Ta rzadka choroba jest następstwem ukąszenia komarów – u Bonga prawdopodobnie tego, które nastąpiło, gdy był dzieckiem. Schorzenie spowodowało obrzęk limfatyczny, nazywany słoniowaciznę.

Mężczyzna dostał leki, dzięki którym jest w stanie funkcjonować, jednak jego chora noga jest pięć razy większa niż zdrowa. Teraz musi ciągnąć ją po ziemi, gdy chodzi, może też zapomnieć o grze w piłkę. Mimo to kocha życie i dziękuje tym, którzy mu pomogli.

- To ułatwi mi życie, a świadomość, że są ludzie, którzy się o mnie troszczą, sprawia, że czuję się szczęśliwy – deklaruje.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: ŚLUB W CZASACH PANDEMII. POMIMO OBOSTRZEŃ I KONIECZNOŚCI NOSZENIA MASECZEK, CHĘTNYCH NIE BRAKUJE. JAK TO OBECNIE WYGLĄDA

Jak informował portal Życie: BYŁA ŻONA DANIELA MARTYNIUKA POSTANOWIŁA REAGOWAĆ. CZY TO OZNACZA PROBLEMY DLA RODZINY MARTYNIUKÓW

Portal Życie pisał również o… WARSZAWA: BURMISTRZ JEDNEJ Z WARSZAWSKICH DZIELNIC MIAŁ KORONAWIRUSA, TERAZ SAM OSTRZEGA INNYCH. CO TAKIEGO MÓWI