Jak podaje portal "Super Express", Jarosław Kaczyński każdego 10 dnia miesiąca czci pamięci swojego tragicznie zmarłego brata Lecha Kaczyńskiego oraz pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej. Także w październiku jego kalendarzy był w ten dzień wypełniony.

Jarosław Kaczyński wspomina katastrofę smoleńską

W kolejną miesięcznicę tragedii smoleńskiej, Jarosław Kaczyński złożył kwiaty pod Pałacem Prezydenckim, odwiedził plac Piłsudskiego, gdzie stoi pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej oraz cmentarz. Wziął również udział w mszy świętej w intencji ofiar.

W tym ważnym dla Jarosława Kaczyńskiego towarzyszyli mu najważniejsi politycy w tym także premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości zapalił znicz pod pomnikiem ofiar katastrofy samolotu TU-154 oraz na symbolicznym grobie Marii i Lecha Kaczyńskich.

YouTube

"Minęło 10 i pół roku. Prezes i my wszyscy pamiętamy o naszych przyjaciołach, którzy na służbie zginęli w Rosji pod Smoleńskiem, i zawsze będziemy o nich pamiętać. I jak co miesiąc modliliśmy się razem w kościele, później na placu Piłsudskiego, a następnie na Powązkach. Prezes zawsze będzie na tych uroczystościach, jest to dla niego i dla nas wszystkich bardzo osobiście ważne" - cytuje wypowiedź Ryszarda Czarneckiego "Super Express".

YouTube

Zdjęcia z kolejnej miesięcznicy smoleńskiej opublikował "Super Express". Możecie je zobaczyć klikając tutaj.

Jak oceniacie miesięcznice?

To też może cię zainteresować: Wielu Polaków może liczyć na zastrzyk gotówki już od 15 października. Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać dodatkowe pieniądze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksandra Kwaśniewska jest zmęczona zainteresowaniem mediów. „Moją ciążą żyje cała Polska”

O tym się mówi w Polsce: Trudna sytuacja na północy Polski. Służby ewakuują mieszkańców, czegoś takiego jeszcze nie było. Zagrożone jest życie i zdrowie

O tym się mówi na świecie: Księżna Kate od pewnego czasu skrywa prawdę na temat swojego zdrowia. Brytyjskie magazyny po raz kolejny poruszają ten temat