Ta informacja z pewnością ucieszy wielu z nas, szczególnie tych, którzy liczą na podreperowanie domowego budżetu – a z tym bywa krucho, szczególnie w obecnych, niepewnych czasach. Już 15 października wiele osób może liczyć na dodatkowe pieniądze!

Kto i w jaki sposób może starać się o dodatkową gotówkę?

Już od 15 października na konta bankowe osób, które tego potrzebują, może trafić dodatkowa gotówka. Portal Pikio podaje, że władze zaproponowały rozwiązanie, które może spodobać się wielu Polakom – w końcu kto nie chciałby otrzymać zastrzyku gotówki?

Pieniądze/screen Pixabay
Pieniądze/screen Pixabay

Zmiany, które wprowadzone zostaną już w najbliższy czwartek, czyli 15 października, będą dotyczyły kwestii finansowych. Właśnie wtedy Polacy mogą liczyć na bonusową gotówkę, która ma na celu pomoc finansową osobom dotkniętym kryzysem i tym, które są najbardziej poszkodowane przez pandemię.

Mowa o środkach, które pochodzić będą z tarczy antykryzysowej 5.0. Nie wszyscy załapią się na zastrzyk gotówki, jednak spora część będzie mogła skorzystać z pieniędzy od państwa, a by to zrobić, wystarczy spełnić określone warunki i złożyć wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Na pomoc finansową mogą liczyć właściciele firm działających w branży wystawienniczej, turystycznej oraz estradowej. Po złożeniu wniosku na stronie www PUE ZUS mogą ubiegać się o świadczenie postojowe i zwolnienie ze składek ZUS za okres od lipca do września bieżącego roku.

Pieniądze. Screen:Twitter
Pieniądze. Screen:Twitter
Pieniądze. Screen:Twitter

Ważnym warunkiem jest fakt, że firma musi istnieć od terminu przed 30 czerwca 2020, a wykazywane miesięczne obroty za okres lipiec-wrzesień muszą być o 75% niższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Postojowe czeka również na przewodników i agentów turystycznych, którzy posiadają firmy dłużej niż od 1 kwietnia, a także przewodników, którzy zawiesili firmę przed 31 sierpnia 2019. Skorzystać mogą także ci, którzy już korzystali z tarczy antykryzysowej 4.0.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: ŚLUB W CZASACH PANDEMII. POMIMO OBOSTRZEŃ I KONIECZNOŚCI NOSZENIA MASECZEK, CHĘTNYCH NIE BRAKUJE. JAK TO OBECNIE WYGLĄDA

Jak informował portal Życie: BYŁA ŻONA DANIELA MARTYNIUKA POSTANOWIŁA REAGOWAĆ. CZY TO OZNACZA PROBLEMY DLA RODZINY MARTYNIUKÓW

Portal Życie pisał również o… WARSZAWA: BURMISTRZ JEDNEJ Z WARSZAWSKICH DZIELNIC MIAŁ KORONAWIRUSA, TERAZ SAM OSTRZEGA INNYCH. CO TAKIEGO MÓWI