W ostatnim czasie Polacy są narażeni na wiele sytuacji, w których zagrożone staje się ich zdrowie, a nierzadko nawet życie. Tym razem z północy Polski docierają dane na temat realnego zagrożenia.

Według informacji przekazywanych przez portal Pikio strefa rażenia to aż kilka kilometrów. Kto powinien czuć się zagrożony i o co chodzi?

Trudna sytuacja na północy Polski

Media otrzymały wiadomość o trudnej sytuacji. Służby są już na miejscu i przeprowadzają akcję.

Chodzi o potężny niewybuch. Media donoszą, że jest to największy niewybuch znaleziony w całej Europie pochodzący z czasów II wojny światowej. Neutralizacja ładunku trwa od dzisiejszego poranka.

Źródło: Youtube
Źródło: Youtube

Niewybuch nazwano Tallboy. Odnaleziono go w Świnoujściu, a cała operacja była skrzętnie zaplanowana. Długa na 6 metrów bomba o średnicy ok. 1 metra i wadze 5,5 tony stanowi ogromne zagrożenie.

Właśnie dlatego służby przez kilka tygodni organizowały akcję, która trwa od dziś, 12 października. Zakończenie neutralizacji ładunku planuje się na 18 października. Sprawa jest na tyle poważna, że osoby mieszkające w promieniu kilku kilometrów od niewybuchu zostały ewakuowane.

- Do neutralizacji tego obiektu przygotowywaliśmy się praktycznie od pierwszego dnia w którym otrzymaliśmy zgłoszenie o jego istnieniu. Przez pierwsze dni przeprowadzaliśmy rekonesans, który powiedział nam, że mamy do czynienia z czymś, z czym nie mieliśmy do czynienia ani na torze, ani w historii. Tallboy, to bomba, która służyła do rażenia celów strategicznych – podawał rzecznik prasowy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski.

Według informacji podawanej przez media promień rażenia niewybuchu to 3 km. Podaje się, że „jedyna czynna przeprawa promowa wygląda jak wymarła”.

- Miasto nie będzie normalnie funkcjonowało. Nie będą funkcjonowały przeprawy promowe na przeprawie karsiborskiej. Cały ruch samochodowy będzie się odbywał na przeprawie Warszów. Ustaliliśmy, że samochody, które będą musiały dojechać, zaopatrując miasto, będą mogły korzystać z dwóch promów Bielik i dwóch promów Karsibór, które będą kursowały w centrum miasta właśnie na tej przeprawie – deklarował niedawno prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz.

- Dzieci, które uczęszczają do placówek oświatowych w Karsiborze i Przytorze będą musiały tam pozostać do godziny 17 – tłumaczył prezydent Świnoujścia.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: ŚLUB W CZASACH PANDEMII. POMIMO OBOSTRZEŃ I KONIECZNOŚCI NOSZENIA MASECZEK, CHĘTNYCH NIE BRAKUJE. JAK TO OBECNIE WYGLĄDA

Jak informował portal Życie: BYŁA ŻONA DANIELA MARTYNIUKA POSTANOWIŁA REAGOWAĆ. CZY TO OZNACZA PROBLEMY DLA RODZINY MARTYNIUKÓW

Portal Życie pisał również o… WARSZAWA: BURMISTRZ JEDNEJ Z WARSZAWSKICH DZIELNIC MIAŁ KORONAWIRUSA, TERAZ SAM OSTRZEGA INNYCH. CO TAKIEGO MÓWI