Jak podaje portal "Pikio", w części placówek szpitalnych w Polsce pacjenci muszą czekać nawet po kilka godzin w karetkach, czekając aż znajdzie się dla nich miejsce na oddziale. Zdjęcie czekających w kolejce przed szpitalem kilku karetek wstrząsnęło wszystkimi. Stoi za nimi dramat chorych.

Szpital nie może przyjąć pacjentów

Część szpitali zakaźnych w naszym kraju pęka w szfach. Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem przekłada się na dużą liczbę zajętych w szpitalach łóżek. Jak wskazuje "RMF24" najtrudniejsza sytuacja jest w województwie małopolskim, gdzie pacjenci muszą czekać na przyjęcie na oddział przez 5, a czasem nawet 9 godzin.

Kiedy placówka odmawia przyjęcia pacjenta na oddział z powodu braku miejsc, chory czeka w karetce aż miejsce się zwolni. Kiedy do placówki przyjedzie więcej karetek ustawiają się one w kolejce. Taką sytuację potwierdził rzecznik krakowskiego pogotowia ratunkowego, Joanna Sieradzka. Przyznała, że jedna z karetek czekała przed szpitalem 5 godzin, a kolejna 9.

YouTube

Szpitalne standardy

Niestety krakowski przypadek nie jest odosobniony. Jak wskazuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Warszwie liczba pacjentów przekracza ilość dostępnych łóżek w całym kraju, a krakowski przypadek nie jest odosobniony.

" Zwiększona liczba pacjentów jest teraz wszędzie, a wydłużenie czasu przekazania pacjenta wynika z procedur epidemiologicznych. Zwiększona ostrożność powoduje, że znacznie wydłuża się czas obsługi podczas przekazania pacjenta" - cytuje wypowiedź Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. Ddano, że zwiększyła się liczba nie tylko chorych na COVID-19, ale także na inne schorzenia.

YouTube

Myślicie, że w najbliższych dniach można spodziewać się poprawy sytuacji?

To też może cię zainteresować: Sytuacja w naszym kraju jest niezwykle dynamiczna. Nowe ogniska koronawirusa pojawiają się jedno, po drugim

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnih dniach: Alicja Majewska zdradziła jak wysoka jest jej emerytura. Artystka ma problemy z utrzymaniem kosztownej willi

O tym się mówi: Tych leków nie ma w aptekach. Kompletna lista niedostępnych farmaceutyków, wszystkie braki