Teraz, gdy sytuacja w Polsce jest niełatwa, hurtownie, magazyny i kolejne apteki odnotowują spore braki leków. Nie dość, że rozpoczął się już sezon chorobowy, w czasie którego jednym z częstszych zagrożeń dla naszego zdrowia jest grypa, to jeszcze trwa pandemia koronawirusa.

By ułatwić pacjentom wizyty w aptekach i pozwolić na sprawdzenie, czy farmaceutyki, które przyjmują, są dostępne, portal BiznesInfo podał do wiadomości, które leki na receptę są niedostępne.

Apteka. Źródło: Youtube
Apteka. Źródło: Youtube
Apteka. Źródło: Youtube

Których leków nie dostaniemy teraz w aptekach?

Okazuje się, że leków, które ciężko dostać w aptekach lub jest to obecnie niemożliwe, jest obecnie 18. Mowa tylko i wyłącznie o farmaceutykach, które wydawane są na podstawie recept.

Zdaniem mediów póki co mamy do czynienia z dobrą sytuacją, gdyż zwiększa się dostępność leków ogólnie. Wrześniowa lista tych, które ciężko dostać, zawiera tylko 18 medykamentów.

Dla porównania – w sierpniu 21 leków było prawie całkiem lub całkowicie niedostępnych, z kolei w czerwcu były to aż 34 farmaceutyki.

Apteka, leki. Screen: YouTube
Apteka, leki. Screen: YouTube
Apteka, leki. Screen: YouTube

Warto jednak pamiętać, że to nie wszystko. Wśród preparatów na receptę nie ma wszystkich rodzajów leków, które Polacy kupują, m.in. szczepionki na grypę, której znalezienie w tej chwili niemal graniczy z cudem.

Co więcej, na liście nie ma leków sezonowych. Najczęściej wyprzedają się leki mające wzmocnić odporność, m.in. szczepionka na pneumokoki Prevenar 13.

Źródło: gdziepolek.pl
Źródło: gdziepolek.pl

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: OD LISTOPADA WCHODZĄ PODWYŻKI OPŁAT ZA ŚMIECI. URZĄD PRZYPOMINA O KONIECZNOŚCI ZŁOŻENIA DEKLARACJI

Jak informował portal Życie: SENIORZY BĘDĄ MOGLI LICZYĆ NA WYŻSZĄ NIŻ SPODZIEWANA WALORYZACJĘ EMERYTUR? POJAWIŁY SIĘ NOWE WYLICZENIA, SENSACYJNE DONIESIENIA MEDIÓW

Portal Życie pisał również o… DANIEL MARTYNIUK ZNÓW STAWIA SIĘ PONAD PRAWEM. PRZY OKAZJI NARAZIŁ INNYCH. OBURZAJĄCE ZACHOWANIE SYNA DISCO POLO