W związku z panującą pandemią koronawirusa musimy przyzwyczaić się do tego, że co jakiś czas zmieniają się zasady dotyczące naszego funkcjonowania, a więc również podróży.

Tym razem wprowadzenie nowych reguł było kwestią czasu, wszak od pewnego czasu wzrost zachorowań był znaczny, i to w bardzo krótkim czasie. W końcu wiadomo, co się zmieni i od kiedy.

Zmiany w zasadach podróżowania

Wielu z nas zastanawiało się, czy czeka nas kolejna narodowa kwarantanna. Ze względu na kryzys, który już czeka za rogiem, władze nie chcą decydować się na to rozwiązanie, jednak starają się zadbać o nasze bezpieczeństwo, wykorzystując inne sposoby.

Podróż. Źródło: Youtube
Podróż. Źródło: Youtube

Jak podaje portal Pikio, już niedługo zmiany dotkną podróżujących. Co dokładnie się zmieni i dla kogo?

Okazuje się, że mimo faktu, że pandemia w Polsce trwa od ponad 7 miesięcy, PKP w dalszym ciągu nie znalazło dobrej metody sadzania pasażerów. Jednak niebawem zmieni się część zasad.

„Pół roku nie wystarczyło PKP Intercity, aby zrobić system do rozsądzania dalej od siebie pasażerów. Mój wagon praktycznie z każdym rządkiem zajętym. A dalej pustka” – zauważył na Twitterze redaktor naczelny portalu Money, pokazując także zdjęcia.

„W przypadku połączeń realizowanych składami zespolonymi w tym m.in. pojazdami Pendolino istnieje możliwość skorzystania z graficznego schematu wyboru miejsca, zawierającego podgląd aktualnie zajętych miejsc w pociągu” – odpisało mu PKP.

„Nowy sposób przydzielania miejsc obowiązuje na połączenia, które są realizowane od 18 września br. Rozwiązanie to będzie w pełni widoczne od 18 października br., co ma związek z 30-dniowym okresem przedsprzedaży na przejazdy w relacjach krajowych” – podano do informacji w komunikacie prasowym.

Podróż. Źródło: Youtube
Podróż. Źródło: Youtube

Już od 18 października będzie można zarezerwować najpierw skrajne miejsca w kolejnych przedziałach pociągu albo wagonu. Następnie zaś rezerwacji będzie można dokonać na inne przedziały.

PKP liczy, że pozwoli to na równomierne obłożenie wagonów pociągów.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: OD LISTOPADA WCHODZĄ PODWYŻKI OPŁAT ZA ŚMIECI. URZĄD PRZYPOMINA O KONIECZNOŚCI ZŁOŻENIA DEKLARACJI

Jak informował portal Życie: SENIORZY BĘDĄ MOGLI LICZYĆ NA WYŻSZĄ NIŻ SPODZIEWANA WALORYZACJĘ EMERYTUR? POJAWIŁY SIĘ NOWE WYLICZENIA, SENSACYJNE DONIESIENIA MEDIÓW

Portal Życie pisał również o… DANIEL MARTYNIUK ZNÓW STAWIA SIĘ PONAD PRAWEM. PRZY OKAZJI NARAZIŁ INNYCH. OBURZAJĄCE ZACHOWANIE SYNA DISCO POLO