Pandemia koronawirusa w Polsce nie odpuszcza, a fakt, że spora część społeczeństwa przestała bać się COVID-19 i ignoruje zalecenia oraz obostrzenia, tylko ułatwia jej dynamiczny rozwój. Teraz, gdy zaczął się także sezon grupowy, wirus z Wuhan stanowi jeszcze większe niebezpieczeństwo.

Dane podawane przez Ministerstwo Zdrowia pokazują, że niemal codziennie bite są rekordy zarażeń, jest też coraz więcej ofiar. Premier Mateusz „wirus jest w odwrocie” Morawiecki ogłosił na wczorajszej konferencji, że żółta strefa zostanie rozszerzona na terytorium całej Polski.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube

Czy szkoły zostaną ponownie zamknięte?

W związku z tak szybkim rozwojem sytuacji Polacy zastanawiają się, czy w celu ograniczenia rozwoju pandemii szkoły powinny zostać zamknięte. Czy wprowadzenie nauki zdalnej to dobre rozwiązanie? Portal WP przytoczył opinię eksperta.

Aktualnie nauka zdalna odbywa się w 86 szkołach, zaś w trybie mieszanym – w 401 placówkach. Czy pora na całkowity powrót nauki zdalnej?

Dr Paweł Grzesiowski, pediatra i immunolog, zauważa, że szkoły to jedne z ważniejszych ognisk transmisji koronawirusa. Zauważył, że obecnie COVID-19 rozwija się inaczej niż wiosną, teraz ogniska są już mniejsze, jednak pandemia rozprzestrzenia się ze względu na kontakty międzyludzkie w różnych miejscach.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube

Lekarz sądzi, że „pierwotną przyczyną były wybory, podróże wakacyjne, wesela i otwarcie szkół”. I choć nigdzie nie powiedziano, że to na pewno szkoły odpowiadają za rozwój pandemii, uważa, że w dużej mierze tak jest, gdyż młodzież choruje bezobjawowo.

- Dzisiaj ponad 98 proc. szkół funkcjonuje we w miarę normalny sposób, ale również tam dostrzegam rosnącą absencję uczniów, bo te statystyki również dostajemy. To oznacza, że być może trzeba będzie znowu dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w stosownym czasie. Przedstawimy nasz stan wiedzy i nasze decyzje dotyczące tego aspektu sprawy, czyli szkolnictwa, w sobotę – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: OD LISTOPADA WCHODZĄ PODWYŻKI OPŁAT ZA ŚMIECI. URZĄD PRZYPOMINA O KONIECZNOŚCI ZŁOŻENIA DEKLARACJI

Jak informował portal Życie: SENIORZY BĘDĄ MOGLI LICZYĆ NA WYŻSZĄ NIŻ SPODZIEWANA WALORYZACJĘ EMERYTUR? POJAWIŁY SIĘ NOWE WYLICZENIA, SENSACYJNE DONIESIENIA MEDIÓW

Portal Życie pisał również o… DANIEL MARTYNIUK ZNÓW STAWIA SIĘ PONAD PRAWEM. PRZY OKAZJI NARAZIŁ INNYCH. OBURZAJĄCE ZACHOWANIE SYNA DISCO POLO