Szykują się poważne zmiany w Karcie Dużej Rodziny. Te informacje mogą ucieszyć wszystkich, którzy ją posiadają lub dopiero będą starali się o jej wyrobienie. Czego się spodziewać?

Portal BiznesInfo podaje, że już niedługo dzięki wprowadzanym zmianom posługiwanie się wspomnianą kartą w formie elektronicznej będzie dużo mniej skomplikowane, a to jeszcze nie wszystkie zmiany. Na co mogą liczyć beneficjenci tego programu?

Karta dużej rodziny. Źródło: Youtube
Karta dużej rodziny. Źródło: Youtube

Karta Dużej Rodziny doczeka się wielkich zmian

Czym jest Karta Dużej Rodziny? Tą nazwą objęty jest program, dzięki któremu rodziny wielodzietne mogą liczyć na benefity – przede wszystkim dodatkowe zniżki obowiązujące w instytucjach prywatnych i państwowych. Przedsięwzięcie zostało wprowadzone, by promować duże rodziny.

Aktualnie beneficjenci programu mogą korzystać z Karty Dużej Rodziny w wybranej formie – plastikowej karty, która przypomina kartę płatniczą, lub w aplikacji mobilnej, którą można pobrać na swój smartfon.

Ci, którzy zamierzają wnioskować o Kartę, mogą poprosić o obie formy – wyrobienie karty oraz dostęp do aplikacji – lub wybrać jedną z nich. Jednak okazuje się, że już niebawem mobilna Karta Dużej Rodziny będzie dostępna w aplikacji mObywatel, w której obecnie można korzystać m.in. z mTożsamości, eRecepty oraz mLegitymacji.

Karta dużej rodziny. Źródło: Youtube
Karta dużej rodziny. Źródło: Youtube

Już niebawem nie będzie trzeba składać wniosku o dostęp do aplikacji mKDR, ponieważ każdy, kto będzie korzystać z programu, będzie mógł otrzymać ten dostęp w aplikacji mObywatel.

To jeszcze nie wszystko. W projekcie ustawy zawarto informacje o podwyższeniu kwot, które gminy mają otrzymywać za obsługę KDR, o wskaźnik wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w latach 2014-2020. Co więcej, stawka dotacji niezależnie od tego, czy KDR będzie wyrabiana dla rodziców i dzieci, czy rodziców, ma zostać ujednolicona.

Przypomnij sobie o… NATALIA KUKULSKA ZDRADZIŁA JAKIE SŁOWA USŁYSZAŁA OD ZBIGNIEWA WODECKIEGO JAKO OSTATNIE. TO NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE

Jak informował portal Życie: GWIAZDA SHOW "KRÓLOWE ŻYCIA" WYSZŁA ZA MĄŻ? CZY DAGMARA KAŹMIERSKA UKRYŁA ŚLUB PRZED SWOIMI FANAMI

Portal Życie pisał również o… WARSZAWA: WŁAŚNIE ROZPOCZĄŁ SIĘ PROGRAM SZCZEPIEŃ PRZECIW GRYPIE FINANSOWANY Z BUDŻETU MIASTA. KOGO OBEJMUJE BEZPŁATNA SZCZEPIONKA