Jan Paweł II to z pewnością jeden z najbardziej znanych Polaków w historii. Słynny na całym świecie papież w rodzinnych Wadowicach uznawany był za ikonę, a mieszkańcy wręcz otaczali go kultem.

Ogromna popularność i szacunek, jakim mieszkańcy miasta otaczali Karola Wojtyłę, sprawiły, że gdy tylko zobaczyli postać ubraną dokładnie tak, jak pochodzący z ich małej ojczyzny papież, nie mogli o tym zapomnieć.

Mężczyzna przebrał się za Jana Pawła II i spacerował ulicami Wadowic

Portal BiznesInfo powiadomił, że w ostatnim czasie mieszkańcy Wadowic doświadczyli serii nietypowych spotkań. Czy to dlatego, że Jan Paweł II wybrał się na wędrówkę zza grobu? Nie – choć wyglądał jak Karol Wojtyła, a część wiernych klękała przed osobą do złudzenia przypominającą papieża, nie był to on.

Jan Paweł II. Źródło: Youtube
Jan Paweł II. Źródło: Youtube

Wszystko działo się 6 października. Człowiek w białych szatach, które niezwykle przypominały papieskie, spacerował po ulicach Wadowic. Kim była tajemnicza osoba?

- Na początku chodził powolnym krokiem po płycie rynku sam. Na ten widok, w pierwszym odruchu jedni zaczęli się żegnać, inni klękać a jeszcze inni uśmiechać rozbawieni. Było dziwnie. Dopiero, potem gdy dołączyli do niego jacyś ubrani na czarno faceci z kamerami, wydało się, że to przebieraniec – wyznała pani Maria.

Później ujawniono, że osobą przebraną za Jana Pawła II był aktor. Dlaczego to robił? Brał udział w teledysku, który nagrywano z okazji setnej rocznicy urodzenia Karola Wojtyły.

Jan Paweł II. Źródło: Youtube
Jan Paweł II. Źródło: Youtube

Fragmenty nagrania będzie można zobaczyć podczas transmisji koncertu poświęconego Janowi Pawłowi II, która ukaże się w TVP już 18 października – początek o 17:00.

Przypomnij sobie o… NATALIA KUKULSKA ZDRADZIŁA JAKIE SŁOWA USŁYSZAŁA OD ZBIGNIEWA WODECKIEGO JAKO OSTATNIE. TO NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE

Jak informował portal Życie: GWIAZDA SHOW "KRÓLOWE ŻYCIA" WYSZŁA ZA MĄŻ? CZY DAGMARA KAŹMIERSKA UKRYŁA ŚLUB PRZED SWOIMI FANAMI

Portal Życie pisał również o… WARSZAWA: WŁAŚNIE ROZPOCZĄŁ SIĘ PROGRAM SZCZEPIEŃ PRZECIW GRYPIE FINANSOWANY Z BUDŻETU MIASTA. KOGO OBEJMUJE BEZPŁATNA SZCZEPIONKA