W ostatnim czasie koronawirus mocno daje nam się we znaki i wpływa na każdą sferę życia. Teraz, gdy niemal z dnia na dzień padają kolejne rekordy zarażeń, Polacy nie wiedzą, czego się spodziewać. Czy ci, którzy planowali zagraniczne wojaże lub wyjazdy do pracy albo rodziny, powinni już zmieniać swoje zamiary? Czy granice Unii Europejskiej zostaną ponownie zamknięte?

Co dalej z granicami – otwarte czy zamknięte?

Na temat ewentualnego zamknięcia granic wypowiedział się wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Jakie działania chce podjąć władza i czy będą one dążyć w tym kierunku?

Granica. Źródło: Youtube
Granica. Źródło: Youtube

Jak przypomina Pikio, ostatnie rekordy zarażeń sprawiają, że Polacy nie są pewni, czego się spodziewać, i boją się kolejnego zamknięcia granic. Czy słusznie? Na ten temat wypowiedział się wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Bartosz Gordecki.

Już wiosną bieżącego roku wprowadzono ograniczenia i kontrole graniczne. Polska utrzymywała nadzwyczajne zasady w czasie od marca do czerwca, podobnie jak inne państwa członkowskie UE. Co mówi wicepremier MSWiA na temat ewentualnego zamknięcia granic teraz, gdy pandemia rośnie w siłę?

- Nie planujemy powrotu do kontroli na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej (...) Na dzisiaj nie mamy informacji, aby którekolwiek z państw unijnych planowało zamykanie granic. W Polsce również nie ma dyskusji na ten temat. Nie planujemy powrotu do kontroli na granicach wewnętrznych – zapewnił Bartosz Grodecki.

Granica. Źródło: Youtube
Granica. Źródło: Youtube

Oznacza to, że Polacy, którzy chcą wyjechać za granicę, nie muszą się martwić – nie ma dyskusji o zamknięciu granic. Warto natomiast zaznajomić się z obostrzeniami, które obowiązują przy wyjazdach do konkretnych państw, m.in. obowiązkiem kwarantanny czy zakazami lotów.

Przypomnij sobie o… NATALIA KUKULSKA ZDRADZIŁA JAKIE SŁOWA USŁYSZAŁA OD ZBIGNIEWA WODECKIEGO JAKO OSTATNIE. TO NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE

Jak informował portal Życie: GWIAZDA SHOW "KRÓLOWE ŻYCIA" WYSZŁA ZA MĄŻ? CZY DAGMARA KAŹMIERSKA UKRYŁA ŚLUB PRZED SWOIMI FANAMI

Portal Życie pisał również o… WARSZAWA: WŁAŚNIE ROZPOCZĄŁ SIĘ PROGRAM SZCZEPIEŃ PRZECIW GRYPIE FINANSOWANY Z BUDŻETU MIASTA. KOGO OBEJMUJE BEZPŁATNA SZCZEPIONKA