Jak podaje portal "Pikio", ksiądz zakażony koronawirusem przez nieco ponad tydzień rozdawał wiernym komunię świętą i odprawiał msze. Sanepid zwrócił się do wiernych z pilnym apelem. Grozi im niebezpieczeństwo. Jeśli uczestniczyłeś w nabożeństwie w kośiele parafialnym w Mordarce koniecznie zapoznaj się z tym komunikatem władz sanitarnych.

Ksiądz zakażony koronawirusem

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej wydało ważny komunikat do uczestników nabożeństw odbywających się od 18 do 27 września w kościele parafialnym w Modarce w powiecie limanowskim, którzy mogli się zarazić koronawirusem od posługującego tam księdza.

Powiat limanowski znajduje się obecenie w czerwonej strefie w związku z dużą ilością wykrywanych na jego obszarze zakażeń koronawirusem. Jednak ostrzejsze obostrzenia weszły tam w życie dopiero w sobotę 3 października, a więc już po okresie, którego dotyczy wydany przez sanepid komunikat.

Pixabay

Apel sanepidu

Sanepid zwrócił się do wszystkich uczestników nabożeństw prowadzonych przez zakażonego duchownego o to by uważnie obserwowali stan swojego zdrowia, a w razie pojawienia się niepokojących objawów: duszności, wysokiej gorączki, utraty węchu lub/i smaku o kontakt z lekarzem rodzinnym.

"W związku z możliwym narażeniem na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 osób, które w kościele parafialnym w Mordarce przyjmowały sakrament eucharystii w dniach od 18 września do 27 września 2020 roku, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej prosi, aby wyżej wymienione osoby, w przypadku pojawienia się u nich takich objawów jak: temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza, kaszel, duszności, utrata węchu i smaku, niezwłocznie skontaktowały się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)" - czytamy w komunikacie limanowskiego Sanepidu.

Pixabay

Braliście udział w mszach w wymienionym kościele?

To też może cię zainteresować: Polski ksiądz twierdzi, że jego parafia jest wolna od koronawirusa. NASA ma w tym swój udział. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Barbara Kurdej – Szatan i jej mąż podjęli dość poważny krok. Para pochwaliła się fanom swoim nowym mieszkaniem. Widok zapiera dech w piersiach

O tym się mówi: Po ujawnieniu zadziwiającego odkrycia w internecie rozpętała się burza. Czy są powody do obaw? Chodzi o niezwykłe pająki