Niesamowite, jak jedno zdjęcie potrafi wywołać ogromne emocje. Wszystko przez to, że pojawia się ryzyko niebezpieczeństwa. Czy obawy, które zaczęły kiełkować w internautach, są słuszne? Czy rzeczywiście to tak groźne?

Czy to niebezpieczne dla człowieka?

Jak podaje portal o2, wszystko ze względu na… pajęczynę. Jednak nie jest ona taka zwykła – emocje wzbudza rozmiar i grubość sieci. Okazuje się, że jest na tyle duża, że pająk, który ją stworzył, mógłby złapać w swoją sieć nawet człowieka.

Pajęczyna. Źródło: Youtube
Pajęczyna. Źródło: Youtube

Tak wielkie pajęczyny należą do tkacza kul. Ta, która widoczna jest na głośnym zdjęciu, została wykonana w Springfield, które mieści się w stanie Missouri w Ameryce.

Niezwykłego odkrycia dokonali urzędnicy ds. ochrony przyrody w stanie Missouri. Sieć, którą pająk rozpostarł między drzewami, jest ogromna. Choć pojawiły się głosy, że złapałby się w nią człowiek, wygląda na to, że nie ma powodów do obaw.

Tkacz kul to jeden z pająków, który występuje także w Polsce. Jest on nieszkodliwy dla ludzi, dlatego nie musimy martwić się o to, że czeka nas zagrożenie z jego strony.

ORBWEAVER SPIDERWEB: MDC Media Specialist Francis Skalicky snapped a pic of the orbweaver's spiderweb while out on a...

Posted by Missouri Dept. of Conservation on Wednesday, September 30, 2020

Te owłosione, duże pająki łapią muchy i inne robactwo, a swoje sieci tworzą o zmroku, tak, by już w nocy móc łapać ofiary. Rzadko zdarza się jednak, by ich pajęczyny osiągały aż tak wielkie rozmiary.

Trzeba przyznać, że misterna sieć tkacza kul zrobiła ogromne wrażenie nie tylko ze względu na swój rozmiar, ale także staranność wykonania.

Przypomnij sobie o… SĄ JUŻ PIERWSZE EFEKTY PRACY KINGI DUDY, JAKO DORADCY PREZYDENTA. CZY TO ZADOWOLI KRYTYKÓW

Jak informował portal Życie: BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA POLAKÓW! JAK NALEŻY SIĘ ZACHOWAĆ, KIEDY DZWONI DO NAS NUMER, KTÓREGO NIE ZNAMY

Portal Życie pisał również o… GDAŃSK: MIESZKAŃCY NIE STOSUJĄ SIĘ DO ZASAD OBOWIĄZUJĄCYCH W ŻÓŁTEJ STREFIE? POLICJANCI INTERWENIOWALI JUŻ KILKASET RAZY