Koronawirus w ostatnim czasie coraz częściej diagnozowany jest w wielu miejscach publicznych, m.in. kościołach. Pewien ksiądz twierdzi, że ma na to metodę. Jak to robi?

Ksiądz uważa, że dzięki NASA w jego kościele nie ma koronawirusa

Jak podaje portal WP, ks. Jan Karlak sądzi, że dzięki niesamowitej technologii NASA pomieszczenia są bezpieczne od koronawirusa. Jak miałoby działać przedziwne zjawisko, o którym mówi duchowny?

Warto zaznaczyć, że wspomniane rozwiązanie zostało wdrożone do parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. To pierwszy polski kościół, który stosuje tę metodę.

- Proszę się nie martwić. W tym momencie nikt w naszym kościele nie może się zarazić ani grypą, ani COVID-em, ani żadną inną bakterią czy wirusem – mówił zadowolony z siebie ks. Jan Karlak do wiernych podczas mszy w niedzielę. Wszystko dzięki systemowi sanitaryzacji powietrza.

Kościół. Źródło: Youtube
Kościół. Źródło: Youtube

Jak to działa? Inżynierowie z NASA opracowali technologię, która ma zwalczać bakterie oraz wirusy. Dzieje się tak, gdyż dzięki fotokatalizie, promieniowaniu UVC oraz utlenianiu tlenku tytanu powstaje nadtlenek wodoru.

Ten system działa bez przerwy, został założony w systemie wentylacji świątyni.

– To wszystko sprawia, że można uczestniczyć w liturgii bez maseczki. Ale jeśli ktoś chce być w maseczce, to bardzo proszę, ja tego nie zabronię – zaznaczał ksiądz.

Mało tego, w parafii działa również system ozonowania powietrza, jednak odbywa się ono wieczorami, gdy w kościele nikogo nie ma, przez dwie godziny dziennie.

Koronawirus w kościele. Źródło: radiozet.pl
Koronawirus w kościele. Źródło: radiozet.pl
Koronawirus w kościele. Źródło: radiozet.pl

Tę samą technologię wdrożył także Boeing w Ameryce – ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa podróżnych w samolotach.

- Wiele technologii, z których korzystamy na co dzień w domach czy naszych firmach pochodzi od NASA czy ESA. Agencje kosmiczne mają bowiem bardzo rozbudowane programy transferu technologii i często jesteśmy zaskoczeni, że dane rozwiązanie zostało pierwotnie opracowane przez np. NASA – opowiada prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej, Łukasz Wilczyński.

Przypomnij sobie o… SĄ JUŻ PIERWSZE EFEKTY PRACY KINGI DUDY, JAKO DORADCY PREZYDENTA. CZY TO ZADOWOLI KRYTYKÓW

Jak informował portal Życie: BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA POLAKÓW! JAK NALEŻY SIĘ ZACHOWAĆ, KIEDY DZWONI DO NAS NUMER, KTÓREGO NIE ZNAMY

Portal Życie pisał również o… GDAŃSK: MIESZKAŃCY NIE STOSUJĄ SIĘ DO ZASAD OBOWIĄZUJĄCYCH W ŻÓŁTEJ STREFIE? POLICJANCI INTERWENIOWALI JUŻ KILKASET RAZY