Na oficjalnej stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się ważne ostrzeżenie. Chodzi o produkt, który znajduje się na sklepowych półkach – okazuje się, że nie powinniśmy po niego sięgać, gdyż może być niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Warto przejrzeć kuchenne szafki – jeśli wcześniej zdecydowaliśmy się kupić ten artykuł, należy się go pozbyć.

GIS wycofuje popularny produkt ze sklepów

Tym razem ostrzeżenie GIS dotyczy produktu, który Polacy z chęcią dodają do obiadu. Portal Money informuje, że znaleziono w nim nie tylko martwe szkodniki oraz pleśn, ale także… kawałki szkła. To bardzo niebezpieczne.

Gotowane buraki. Źródło: Youtube
Gotowane buraki. Źródło: Youtube

Jeden z konsumentów postanowił poskarżyć się GIS, a instytucja przeprowadziła badania na produkcie. Nie wygląda to dobrze.

„Na podstawie oceny laboratoryjnej w produkcie stwierdzono: w 3 z 4 pobranych próbek obecność pleśni, w 2 z 4 próbek obecność zanieczyszczeń biologicznych (martwe, zasuszone szkodniki), natomiast w 1 z 4 próbek obecność czterech odłamków szkła” – napisano w ostrzeżeniu Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Mowa o buraczkach w słoiku wyprodukowanych przez P.P.H.U. „Frutico”, Export-Import z siedzibą w Nowych Gajęcicach. Produkt dostępny był w sklepach sieci Lewiatan.

Gotowane buraki. Źródło: Youtube
Gotowane buraki. Źródło: Youtube

Data produkcji wadliwej partii buraczków to 15.07.2020, a numer partii to 15.07.2021/B. 6400 słoiczków buraków z datą minimalnej trwałości do 15.07.2021 wycofywane jest ze sklepów, warto jednak obejrzeć, czy nie mamy ich w domu, a jeśli tak – czym prędzej się ich pozbyć.

„Zakład uruchomił procedurę wycofania kwestionowanego produktu z obrotu oraz poinformował odbiorcę o konieczności pilnego wycofania problematycznej partii” – podkreśla GIS.

Przypomnij sobie o… SĄ JUŻ PIERWSZE EFEKTY PRACY KINGI DUDY, JAKO DORADCY PREZYDENTA. CZY TO ZADOWOLI KRYTYKÓW

Jak informował portal Życie: BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA POLAKÓW! JAK NALEŻY SIĘ ZACHOWAĆ, KIEDY DZWONI DO NAS NUMER, KTÓREGO NIE ZNAMY

Portal Życie pisał również o… GDAŃSK: MIESZKAŃCY NIE STOSUJĄ SIĘ DO ZASAD OBOWIĄZUJĄCYCH W ŻÓŁTEJ STREFIE? POLICJANCI INTERWENIOWALI JUŻ KILKASET RAZY