Jak podaje portal "Super Express", wielu Polaków notorycznie nieprzestrzega obowiązku zakrywania nosa i ust. Od momentu wprowadzenia takiego obowiązku, funkcjonariusze ukarali już 19 tysięcy osób, które ignorowały nakaz noszenia maseczek.

Koronawirus nie odpuszcza

W Polsce, podobnie jak na całym świecie epidemia koronawirusa nie odpuszcza. W ostatnich dniach odnotowywaliśmy w naszym kraju rekordy zakażeń SARS-CoV-2, które przekraczały 2 tysiące. Tylko dziś zanotowano 2006 nowych przypadków. Wiele powiatów znalazło się w żółtych i czerwonych strefach - to za ich sprawą o maseczkach znów zrobiło się głośno.

Policja egzekwuje wprowadzony naaz w sposób bewzględny. Do tej pory mandatem karnym ukarano 19 tysięcy osób. 161 tysięcy zostało pouczonych. 7300 osób zdecydowało o nieprzyjęciu mandatu i skierowaniu sprawy do sądu. W niedzielę sierż. szt. Mariusz Kurczyk przekazał informację, że " od początku epidemii funkcjonariusze wykonali ponad 3,6 mln działań w związku ze zwalczaniem koronawirusa".

YouTube

Czym grozi ignorowanie konieczności zakrywania nosa i ust?

Osoby ignorujące obowiązek zakrywania nosa i ust w sklepach i komunikacji publicznej powinny się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Mandat za niedopełnienie tego obowiązku może wynieść nawet 500 zł.

Kara może być jednak znacznie bardziej dotkliwa, jeśli zostanie na nas nałożona przez Inspektora Sanitarnego. Wówczas musimy się liczyć z wydatkiem rzędu od 5 do 30 tysięcy złotych. Zaznaczyć jednak należy, że nakładana jest ona w skrajnych przypadkach.

YouTube

Zakrywacie usta i nos w miejscach, w których jest to obowiązkowe?

To też może cię zainteresować: Niespodziewane wydarzenia miały miejsce w programie „Rolnik szuka żony”. Nowy epizod dostarcza fanom wielu wrażeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Danuta Martyniuk nie milknie. Udzieliła wywiadu i poinformowała o przelewach i prezentach. Media są zachwycone tymi danymi

O tym się mówi: Po raz kolejny media obiegła wiadomośc o obniżeniu emerytur. Czy setki tysięcy Polaków nie dostanie tyle, ilu się spodziewa