Jak podaje portal "Super Express", od momentu ujawnienia informacji, że Kinga Duda została doradcą społecznym w Kancelarii Prezydenta, córka Andrzeja Dudy musi się zmierzyć z falą krytyki. Wielu komentatorów oraz obywateli uwarza nominację Kingi Dudy za przejaw nepotyzmu. Nie wszyscy jednak podzielają ten pogląd. Wśród tych ostatnich jest m.in. Aleksander Kwaśniewski.

Aleksander Kwaśniewski zaskoczył wszystkich

Z całą pewnością Aleksandra Kwaśniewskiego trudno uznać za zwolennika rządów Zjednoczonej Prawicy oraz prezydentury Andrzeja Dudy. Nie oznacza to jednak, że krytykuje wszystkie poczynania rządzących, czego najlepszym przykładem jest jego opinia odnosząca się do nominacji Kingi Dudy na stanowisko społecznego doradcy w Kancelarii Prezydenta.

Zdaniem byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w obsadzeniu córki w roli doradcy nie ma niczego niewłaściwego. "Dobrze wykształcona córka w roli doradcy mniej mnie razi niż awans stryja prezydenta w spółce PKP Cargo. Nie widzę powodów, by prezydent nie słuchał córki" - stwierdził Kwaśniewski w rozmowie z "Newsweek".

"Jako doradca społeczny pani Kinga może też wpływać na odświeżenie sposoby myślenia otoczenia prezydenta, bo jako córce nie wypadało jej tego robić" - dodał były prezydent.

YouTube

Kinga Duda została powołana na stanowisko doradcy społecznego w sierpniu tego roku, tuż po tym, jak jej ojciec Andrzej Duda został wybrany na drugą kadencję. Wykonywanie obowiązków na tym stanowisku nie wiąże się z wynagrodzeniem. Może jednak towarzyszyć w podróżach prezydenta, które finansowane są z pieniędzy podatników.

YouTube

Podzielacie opinię Aleksandra Kwaśniewskiego?

To też może cię zainteresować: Sanepid bije na alarm. Ksiądz zarażony koronawirusem uczestniczył w mszach. Czy parafia okaże się kolejnym ogniskiem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mija kolejny rok, odkąd Anny Przybylskiej nie ma z nami. Wzruszające słowa mamy aktorki, która przychodzi na miejsce ostatniego spoczynku córki

O tym się mówi: Dzieci księżnej Kate i księcia Williama wystąpiły w wideo w Internecie. Robią furorę, postanowiły przepytać znanego na całym świecie przyrodnika