Epidemia koronawirusa coraz częściej dotyka polskie duchowieństwo. Ministerstwo Zdrowia i służby sanitarne zdecydowały wiele tygodni temu o zamknięciu kościołów na rzesze wiernych i przez długi czas podczas mszy świętej w świątyni nie mogło przebywać więcej niż 5 osób, później była to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, dziś nie ma już żadnych ograniczeń.

Księża mogą zarazić się koronawirusem mogą dosłownie wszędzie i takie przypadki wciąż mają miejsce. W Polsce pojawił się kolejny przypadek księdza zarażonego COVID-19.

Koronawirus w kościele. Ksiądz mógł zarazić parafian

Sanepid bije na alarm, to już kolejny tego typu przypadek. Nikogo już nie zaskakuje fakt, że z koronawirusem nie ma żartów. Trzeba pamiętać o tym, że teraz, gdy niemal z dnia na dzień bite są kolejne rekordy zarażeń, należy szczególnie uważać.

Koronawirus u księdza. Źródło: wprost.pl
Koronawirus u księdza. Źródło: wprost.pl

Gdzie tym razem wykryto koronawirusa? Jak podaje portal Pikio, zarażenie COVID-19 zostało potwierdzone u duchownego z Mordarki w powiecie limanowskim. Ksiądz odprawiał msze, przez co istnieje ogromne ryzyko, że koronawirus przeniósł się także na innych.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej prosi o kontakt każdego parafianina, który przyjmował komunię świętą w Kościele Parafialnym w Mordarce w dniach 18-27 września i poczuje niepokojące objawy, o kontakt.

Według instrukcji sanepidu wierni powinni monitorować swój stan zdrowia oraz samopoczucie, a jeśli zauważą u siebie gorączkę, utratę węchu oraz smaku, kaszel lub duszności – czym prędzej kontaktować się z PSSE w Limanowej.

Koronawirus u księdza. Źródło: polsatnews.pl
Koronawirus u księdza. Źródło: polsatnews.pl

„W związku z możliwym narażeniem na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 osób, które w Kościele Parafialnym w Mordarce przyjmowały Sakrament Eucharystii w dniach od 18 września do 27 września 2020 roku. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej prosi, aby w/w osoby w przypadku pojawienia się u nich takich objawów (...) niezwłocznie skontaktowały się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).”

Przypomnij sobie o… BUDOWA DRUGIEJ LINII METRA WARSZAWSKIEGO TRWA W NAJLEPSZE. CO AKTUALNIE DZIEJE SIĘ NA MIEJSCU? NA JAKIM ETAPIE SĄ PRACE

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: NOWY ZAKUP DOTARŁ JUŻ DO MIASTA, KTÓRE INWESTUJE W KOMFORT PASAŻERÓW. TO PIERWSZY POJAZD Z DRUGIEJ TRANSZY ZAMÓWIENIA

Portal Życie pisał również o… WARSZAWA: POTWIERDZONY PRZYPADEK ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM W JEDNYM Z PRZEDSZKOLI W OŻAROWIE MAZOWIECKIM. SANEPID PODJĄŁ DECYZJĘ O DALSZYCH KROKACH