Jak podaje portal "Pikio", pojawiło się kolejne duże ognisko koronawirusa w naszym kraju. Wszystkiemu winna wycieczka. Wyjazd urlopowy skończył się dla wielu osób zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Sytuacja staje się coraz gorsza.

Wycieczka zakończona zakażeniem

Wycieczka seniorów okazała się brzemienna w skutkach. Pochodzący praktycznie z jednej wsi w okolicy Słupska seniorzy, wybrali się oni w połowie września na wypoczynek na południe Polski. Po kilku dniach spora część wczasowiczów zaczęła dczuwać problemy zdrwotne. Wówczas organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie testu na koroawirusa.

Najpierw wynik pozytywny uzyskało trzech seniorów, jednak na przestrzeni kilku dni ich liczba wzrosła do 56. Wycieczka, która miała dać starszym ludziom chwilę wytchnienia i zasłużony odpoczynek stała się przyczyną jednego z większych ognisk zakażenia koronawirusem. Wielu seniorów wymagało leczenia szpitalnego.

Szpital w Kościerynie, który miał wspomóc gdański szpital zakaźny w leczeiu pacjentów chorych na COVID-19 musiał zmierzyć się z dużą liczbą pacjentów. Niestety w samej placówce także doszło do zakażeń - znajnowszych informacji wynika, że zakaziło się 24 pracowników oraz 10 pacjentów.

Pixabay

Niebezpiecznie na Pomorzu, niebezpiecznie w całym kraju

W czwartek 1 października 2020 roku padł rekord liczby zakażeń koroawirusem. W całym kraju zanotowano 1967 nowych przypadków. Na samym Pomorzu wykryto 180 osób zakażonych SARS-CoV-2. Liczba zakażeń na terenie województwa pomorskiego rośnie.

Niedawno w czerwonej strefie znalazł się powiat kartuski. Ggdańszczanie obawiają się, że niebawem i oni trafią do żółtej strefy.

Pixabay

Obawiacie się kolejnych tak dużych ognisk zakażeń?

To też może cię zainteresować: Padł nowy rekord liczby zakażeń w Polsce. Nie wygląda to dobrze. Szczera wypowiedź profesora Krzysztofa Simona. Padły mocne słowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wywołującą dreszcz na plecach chwilę przeżył ojciec, który nagle stwierdza, że jego dziecko zniknęło. O co chodzi

O tym się mówi: Bardzo ważna informacja wprost od Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Przysmak wielu osób został wycofany ze sklepowych półek