Najnowsze informacje w sprawie koronawirusa w Polsce! Dziś, 1 października padł kolejny rekord w liczbie potwierdzonych przypadków w ciągu doby. Nie wygląda to obiecująco, Polacy zaczynają się poważnie bać… Szczera wypowiedź profesora Krzysztofa Simona na ten temat – co powiedział?

Opublikowany dziś przez Ministerstwo Zdrowia raport dzienny, informujący o nowych przypadkach zakażeń jest wręcz nieprawdopodobny… Dziś padł kolejny rekord, ponieważ odnotowano aż 1967 nowych przypadków! To prawie pół tysiąca więcej, niż poprzedni rekord.

Profesor Simon szczerze o sytuacji w kraju

Profesor Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w jednym z udzielonych wywiadów wypowiedział się szczerze na temat aktualnej sytuacji w Polsce.

Stwierdził, że ludzie nie podchodzą do sprawy poważnie – wiele osób przede wszystkim nie wierzy w realne zagrożenie, inni zaś celowo je bagatelizuję lub wyśmiewają.

Apelował także o to, aby wreszcie „się obudzić”, gdyż ten problem wkrótce dotknie każdego.

- Do lockdownu nie damy rady wrócić, bo gospodarka tego nie wytrzyma, ale ograniczenia typu mycie rąk i noszenie maseczek jest kluczowe, dopóki nie ma szczepionki. Nie ma innej możliwości. Najwyższy czas, by społeczeństwo się obudziło, bo zaraz ten problem będzie dotyczył wszystkich. Może nie mniejszych miejscowości i wsi, ale miast i aglomeracji już owszem – dosadnie powiedział profesor Simon.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PILNA EWAKUACJA W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. TYSIĄCE OSÓB MUSIAŁY OPUŚCIĆ ZAGROŻONY TEREN. NA MIEJSCU PRACUJĄ SŁUŻBY

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: RUDY KOT PRZYCHODZIŁ DO SKLEPU MIĘSNEGO, BY GAPIĆ SIĘ NA MIĘSO. GDY UDAŁO SIĘ MU WYPROSIĆ KAWAŁEK, GDZIEŚ GO ZANOSIŁ. WZRUSZAJĄCA HISTORIA

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TAMTEGO DNIA