Głębiny wciąż pozostają w większości nieodkryte, a czają się w nich różne gatunki, o jakich nawet nie śniło się naukowcom. Jednak nawet wtedy, gdy spojrzymy na nasze, polskie wody, można zauważyć, że co jakiś czas dokonuje się piorunujących odkryć.

Ten wędkarz mocno się zdziwił, gdy zobaczył, co udało mu się złowić. Tego się na pewno nie spodziewał!

Wędkarz wyłowił niebezpieczną bestię z wody

Według informacji, które przekazuje Super Express, to niesamowite wydarzenie miało miejsce nad polskim zalewem. Pewien wędkarz, który należy do Ośrodka Rybackiego Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego, jak zwykle w wolnym czasie wybrał się na ryby. Nie mógł uwierzyć, gdy zobaczył, co złowił!

Ryba. Źródło: Youtube
Ryba. Źródło: Youtube

Jak się okazało, gdy już sprawdził, co się złapało, zobaczył… ogromną piranię! To niesamowite, odkrycia dokonał w Zalewie Zegrzyńskim, w Wierzbicy. Czy to oznacza, że grasuje ich tam więcej?

Mężczyzna odkrył swoją porażającą zdobycz w środę, 30 września, w godzinach rannych. Wtedy to wędkarz obejrzał, co złapało się w sieci, które zostały rozstawione na wysokości Wierzbicy. Było tam sporo mniejszych ryb i jedna, ponad 3-kilogramowa pirania!

Warto jednak pamiętać, że piranie na ogół nie żyją w takim środowisku, a ten okaz był w dobrym stanie. Pojawiły się głosy, że ktoś mógł wypuścić ją do zalewu kilka godzin wcześniej, choć niektórzy przekonują, że być może piranie zaadaptowały się do takich warunków.

Ryba. Źródło: Youtube
Ryba. Źródło: Youtube

Pirania trafiła do badaczy, którzy spróbują stwierdzić, jak znalazła się w zalewie – nie wiadomo, czy to robota znudzonego swoim podopiecznym „opiekuna”, czy nie. Bardzo możliwe, że ta egzotyczna ryba, gdyby nie została wyłowiona, nie przeżyłaby tam zbyt długo.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: NAGŁY WZROST ZACHOROWAŃ NA KORONAWIRUSA. CZY STOLICA TRAFI DO ŻÓŁTEJ STREFY? TO BARDZO MOŻLIWE

Jak informował portal Życie: OGROMNE ZMIANY DLA WIELU POLAKÓW. WARTO ZAPOZNAĆ SIĘ Z NOWYMI PRZEPISAMI DOTYCZĄCYMI DAROWIZN ORAZ SPADKÓW

Portal Życie pisał również o… KORONAWIRUS NIE DAJE ZA WYGRANĄ. POJAWIŁO SIĘ KOLEJNE OGNISKO EPIDEMII. LICZBA ZAKAŻONYCH ROŚNIE LAWINOWO