Jak podaje portal "Super Express", wiele osób zaskoczyła informacja, że były minister zdrowia Łukasz Szumowski zaaził się wirusem SARS-CoV-2. Tym bardziej, że jeszcze niedawno Szumowski prosił rodaków o zachowywanie dystansu społecznego, noszenia maseczek i dezynfekowania rąk. Jemu samemu nie udało się jednak ustrzec przed zarażeniem. Jak dziś wygląda jego sytuacja?

Łukasz Szumowski

W poniedziałek, zaledwie kilka godzin po tym, jak media rozpisywały się o zakażeniu koronawirusem Łukasza Szumowskiego, paparazzi przyłapali go na powrocie z zakupów. Jak to możliwe, że był szef resortu zdrowia zakażony koronawirusem wybiera się do sklepu?

"Miałem COVID, ale jestem już zdrowy" - powiedział Łukasz Szumowski "Super Expressowi". Szumowski zapewnia, że udało mu się zwalczyć wirusa i najgorsze ma już za sobą. Jak podaje "Super Express" Szumowski nie jest już nosicielem SARS-CoV-2.

YouTube

Zakażenie Łukasza Szumowskiego

Jako pierwszy informację o zakażeniu koronawirusem Łukasza Szumowskiego przekazał portal "Onet". W artykule wskazano, że zakażeniu koronawirusem ulec mieli także njabliżsi byłego ministra zdrowia.

Początkowo pojawiły się spekulacje, że zakażenie jest wynikiem hiszpańskich wakacji Łukasza Szumowskiego. Szybko jednak zdementowano te pogłoski wskazując, że po powrocie z zagranicy był on poddany testom aż dwukrotnie i dały one wynik negatywny.

W poniedziałek "Super Express" dotarł do osoby z otoczenia Łukasza Szumowskiego, która potwierdziła, że przechodził on zakażenie bezobjawowo i cały czas, kiedy przebywał w izolacji czuł się dobrze.

YouTube

Zdjęcia z poizolacyjnej wyprawy na zakupy Łukasza Szumowskiego znajdziecie tutaj.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Dariusz Piontkowski zabrał głos w sprawie zamknięcia szkół. Czy należy spodziewać się zmiany decyzji MEN

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jaka będzie pensja minimalna w 2021 roku? Stawki ponownie wzrosną. Jak będą kształtować się zarobki od stycznia 2021

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia podjęło nagłą, ważną decyzję. Zmiana dotyczy nas wszystkich. Obowiązuje od dziś