To już pewna informacja! W następnym roku wzrośnie tak zwana najniższa krajowa. Ile zatem będzie wynosić płaca minimalna?

Jak powszechnie wiadomo, z uwagi na dynamicznie rozprzestrzeniającą się pandemię groźnego koronawirusa zarówno w Polsce, jak i na niemalże całym świecie rządzący raz po raz wprowadzają kolejne ograniczenia i obostrzenia. To wszystko znajduje swoje odbicie w stanie portfeli pracowników i przedsiębiorców, a także ogólnym stanie polskiej gospodarki.

Ostatecznie płaca minimalna wzrośnie, choć nie o tyle, ile pierwotnie przewidywali politycy z obozu rządzącego.

Pieniądze/screen Pikist
Pieniądze/screen Pikist

Ile będzie wynosić pensja minimalna w 2021 roku?

Jak podaje Super Express, projekt budżetu na 2021 rok został już przyjęty przez rząd. I choć gospodarka znajduje się w opłakanym stanie, pensje minimalne dla Polaków wzrosną, co, jak można się domyślić, wcale nie poprawi sytuacji w kraju – już teraz mówi się o szykujących się podwyżkach.

W 2020 roku pensja minimalna wynosi 2600 zł brutto, jednak – zdaniem partii rządzącej – to wciąż za mało. Choć wzrost pensji minimalnej sprawi, że galopująca inflacja tylko nabierze wiatru w żagle, to już pewne – zarobimy więcej (i więcej wydamy na życie).

W 2021 roku najniższa krajowa będzie wynosiła 2800 zł brutto miesięcznie, a decyzji rządu nie zmienił nawet 82-miliardowy deficyt w budżecie państwa.

Pieniądze/screen Pixabay
Pieniądze/screen Pixabay

Oznacza to, że minimalna płaca za godzinę będzie wynosiła 18,30 zł brutto, czyli 12 zł netto – za 8-godzinny dzień pracy będziemy dostawać co najmniej 96 złotych (to istotne szczególnie dla osób na umowach zlecenie).

W przypadku, gdy pracodawca nie zapewni pracownikowi co najmniej minimalnej pensji, będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości od 1000 do 30000 zł.

Przypomnij sobie o… MIESZKANIEC WARSZAWY PRÓBOWAŁ SPRZEDAĆ ORYGINALNE NIEMIECKIE DOKUMENTY POCHODZĄCE SPRZED WIELU LAT. GROZI MU KARA POZBAWIENIA WOLNOŚCI

Jak informował portal Życie: MAŁOPOLSKA: PRZYJĘTO PROGRAM OCHRONY POWIETRZA. NAJWAŻNIEJSZE RZECZY, KTÓRE TRZEBA WIEDZIEĆ W TEJ SPRAWIE

Portal Życie pisał również o… SPORA WPADKA PODCZAS OSTATNIEGO SERWISU „WIADOMOŚCI TVP”. WIDZOWIE Z PRZEKĄSEM OBSERWOWALI TO, CO ROBI DANUTA HOLECKA NA EKRANIE