Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Polsce wciąż jest niezwykle napięta, a to sprawia, że wszyscy bacznie obserwują, co dzieje się w miejscach, w których istnieje spora szansa zarażenia. Do takich należą szkoły.

Otwarte po niemal półrocznej przerwie placówki oświatowe są miejscami, w których dzieje się obecnie wiele. Niektóre z nich musiały opóźnić rozpoczęcie roku szkolnego przez COVID-19, część pozostaje obecnie zamknięta ze względu na spore ryzyko zarażeniem lub wykrycie koronawirusa u pracowników albo uczniów.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: radiomaryja.pl
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: radiomaryja.pl

Kolejna szkoła zamknięta ze względu na koronawirusa

W szkołach, przedszkolach i uczelniach koronawirus jest dużym problemem. Przez placówki oświatowe przewijają się często setki osób dziennie, każda z nich podczas pozostałej części doby ma kontakt z innymi – a to stwarza naprawdę duże ryzyko zarażenia się COVID-19 oraz, co gorsza, przeniesienia koronawirusa na dziesiątki lub nawet setki innych osób.

Jak informuje portal WP, kolejna szkoła musiała zostać zamknięta przez pandemię. Wykryto, że jedna z uczennic jest zarażona koronawirusem.

Pozytywny wynik testu na koronawirusa ujawniono u uczennicy XIII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Eliasza Chaima Majzela w Łodzi. Na kwarantannie znalazło się 30 osób.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl
Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl
Szkoła w czasach koronawirusa. Źrodło: fakt.pl

- U uczennicy klasy III potwierdzono zakażenie COVID-19. Decyzją Sanepidu 25 uczniów oraz 5 nauczycieli i zostało skierowanych na kwarantannę od dziś do 2 października – informowała przedstawicielka Urzędu Miasta Łodzi, Monika Pawlak.

Przez brak możliwości zastąpienia nieobecnych nauczycieli oraz braki kadrowe cała placówka będzie zamknięta do 2 października, do tego czasu wszyscy uczniowie (463 osoby) będą uczyć się zdalnie.

Przypomnij sobie o… MIESZKANIEC WARSZAWY PRÓBOWAŁ SPRZEDAĆ ORYGINALNE NIEMIECKIE DOKUMENTY POCHODZĄCE SPRZED WIELU LAT. GROZI MU KARA POZBAWIENIA WOLNOŚCI

Jak informował portal Życie: MAŁOPOLSKA: PRZYJĘTO PROGRAM OCHRONY POWIETRZA. NAJWAŻNIEJSZE RZECZY, KTÓRE TRZEBA WIEDZIEĆ W TEJ SPRAWIE

Portal Życie pisał również o… SPORA WPADKA PODCZAS OSTATNIEGO SERWISU „WIADOMOŚCI TVP”. WIDZOWIE Z PRZEKĄSEM OBSERWOWALI TO, CO ROBI DANUTA HOLECKA NA EKRANIE