Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Polsce wciąż jest niezwykle napięta, a to sprawia, że wszyscy bacznie obserwują, co dzieje się w miejscach, w których istnieje spora szansa zarażenia. Do takich należą szkoły.

Otwarte po niemal półrocznej przerwie placówki oświatowe są miejscami, w których dzieje się obecnie wiele. Niektóre z nich musiały opóźnić rozpoczęcie roku szkolnego przez COVID-19, część pozostaje obecnie zamknięta ze względu na spore ryzyko zarażeniem lub wykrycie koronawirusa u pracowników albo uczniów.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube

Szkoły znalazły się w trudnej sytuacji. Wszystko przez pandemię koronawirusa

Warto zwrócić uwagę na fakt, że pandemia koronawirusa jest ogromnym problemem w szkołach, przedszkolach i na uczelniach. Przez placówki oświatowe przewijają się często setki osób dziennie, każda z nich podczas pozostałej części doby ma kontakt z innymi – a to stwarza naprawdę duże ryzyko zarażenia się COVID-19 oraz, co gorsza, przeniesienia koronawirusa na dziesiątki lub nawet setki innych osób.

Według informacji, które podaje portal Pikio, kolejna szkoła przekazała niepokojące wieści. Po niecałym miesiącu od rozpoczęciu nowego roku szkolnego, a zarazem wznowieniu nauki stacjonarnej, koronawirus przedostał się do kolejnej placówki.

Dane mówią, że zarażonych zostało 52 osoby, w tym 22 uczniów, 10 nauczycieli, a także ich najbliżsi. Nowe ognisko koronawirusa znajduje się w Słupsku.

- Zaczęło się od dwóch nauczycielek, po czym zakażenia rozeszły się jak macki ośmiornicy. Na uczniów, rodziców, rodzeństwo i kolejne przypadkowe osoby. Prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne. Możliwe, że do transmisji wirusa mogło dojść na koncercie, w którym brali udział uczniowie, na mszy w kościele oraz na wywiadówce – mówi powiatowy inspektor sanitarny w Słupsku, Włodzimierz Sławny.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube

Nie jest pewne, czy to podczas zajęć uczniowie zarazili się COVID-19, jednak zdaniem sanepidu wszystko stało się przez mszę w kościele, wywiadówce oraz koncercie. Przez skalę problemu natychmiastowo wdrożono zdalne nauczanie w całej szkole, póki co nie wiadomo, na jak długo.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: KORONAWIRUS ZOSTAŁ WYKRYTY W JEDNYM Z TEATRÓW. NAJBLIŻSZY SPEKTAKL ZOSTAŁ ODWOŁANY

Jak informował portal Życie: WARSZAWA: MROŻĄCA KREW W ŻYŁACH AKCJA RATOWNICZA. DWÓCH ROBOTNIKÓW PRZYSYPANYCH ZIEMIĄ. JAK TO SIĘ WYDARZYŁO

Portal Życie pisał również o… NIESAMOWITE ZDJĘCIA BARBARY KURDEJ – SZATAN. FANI SĄ POD WRAŻENIEM. SYNEK GWIAZDY JEST NIESAMOWITY