Jak podaje portal "Super Express", niedawno wyszła na jaw informacja, że Kinga Duda została powołana na stanowisko doradcy społecznego w Kancelarii Prezydenta RP. Powołanie otrzymała w sierpniu 2020 roku, po tym, jak jej ojciec Andrzej Duda zotał wybrany na swoją drugą kadencję. Była to nie tylko "osobista decyzja" jej taty, ale jak się okazuje swój udział w niej miała także Agata Duda.

Kinga Duda wiele zawdzięcza rodzicom

Kinga Duda jest oczkiem w głowie swoich rodziców. Para prezydencka jest bardzo związana ze swoją córką - zresztą i dla Kingi rodzice są bardzo ważni. Do niedawna Kinga mieszkała w Londynie, gdzie odbywała staż w jednej z prestiżowych kancelarii prawnych. Po jego zakończeniu wróciła do Polski.

W ostatnich dniach kampanii wyborczej swojego taty Kinga Duda zaangażowała się w nią. Zabrała też głos w czasie wieczoru wyborczego, tuż po tym jak ogłoszono sandażowe wyniki drugiej tury wyborów.

"Niezależnie od tego kto wygra wybory, chciałabym zaapelować do państwa, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu, ponieważ niezależnie od tego w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy, kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi, wszyscy zasługujemy na szacunek, nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści. Absolutnie nikt. Szanujmy się" - powiedziała wówczas.

YouTube

Czy to przesądziło?

Być może to właśnie w trakcie tego wystąpienia, jak sugeruje "Super Express", para prezydencka wpadła na to, żeby powierzyć Kindze Dudzie funkcję. Z doniesień tygodnika "Polityka" wynika, że to właśnie za sprawą rodziców otrzymała tę funkcję.

"To osobista decyzja prezydenta i jego żony Agaty. Wiadomo, że wizerunkowo nie wygląda to najlepiej ani dla niego, ani dla Kingi. Ona myśli o międzynarodowej karierze prawniczej, a taki zapis w życiorysie może jej pomóc. Wielu pomyśli, że doradza prezydentowi, nie będą wiedzieli, ze chodzi o jej ojca" -powiedziało cytowane przez "Politykę" źródło z bezpośredniego otoczenia prezydenta.

YouTube

Jak wy oceniacie taką decyzję?

To też może cię zainteresować: To nie są dobre informacje dla tysięcy Polaków. Ich emerytury będą niższe. Dlaczego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Danuta Martyniuk niezależnie od sytuacji wygląda jak dama. Torebka, którą założyła na rozwód syna, kosztowałaby go tyle, co kilkumiesięczne alimenty

O tym się mówi: Nareszcie doczekaliśmy się obniżek cen! Polacy będą niesamowicie zadowoleni. Które z produktów będą tańsze i o ile