Polska służba zdrowia już na co dzień ma spore problemy, a to, co dzieje się w czasie pandemii koronawirusa, sprawia, że można wyraźnie zauważyć jej niewydolność. Choć wcześniej władze przekonywały, że wszystko jest pod kontrolą, to niestety każdy miał okazję przekonać się już, jak jest w rzeczywistości.

Słowa, które padły z ust nowego ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, również nie napawają optymizmem. Co takiego powiedział?

Adam Niedzielski w szczerej, ponurej wypowiedzi

Adam Niedzielski, nowy minister zdrowia, ma zgoła inne podejście do prowadzenia resortu niż Łukasz Szumowski. Nie kryje się z tym, że polska służba zdrowia, jak przypomina portal Pikio, nie jest w dobrej sytuacji. Teraz postanowił ujawnić prawdę również na inny temat.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube

Nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, niektórzy też po prostu nie przyjmują do wiadomości tego faktu, jednak minister zwrócił na to uwagę Polaków. Obecnie, jak powiedział, mamy do czynienia z regresem. W dużej mierze jest to „zasługa” epidemii, ponieważ to przez nią wiele gabinetów lekarskich było nieczynnych przez pewien czas, a później, niekiedy nawet do teraz, Polacy nie chcieli do nich chodzić w obawie przez zarażeniem COVID-19.

- Mamy do czynienia z regresem, który wiąże się z tym, że Polacy nie korzystali choćby z badań profilaktycznych czy rzadko chodzili do lekarzy specjalistów. Było to spowodowane faktem, że część gabinetów była zamknięta oraz tym, że zwyczajnie baliśmy się zakażenia koronawirusem – wyznał minister.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube

- Uważam, że standardy obsługi klienckiej, które obowiązują w różnych sektorach gospodarki, powinny obowiązywać także w sektorze zdrowia. Trzeba również uporządkować system leczenia szpitalnego – twierdził.

Czy jego zdaniem trudna sytuacja w rządzie może wpływać na służbę zdrowia?

- Nasze działania, które mają zmierzać do poprawy zdrowia Polaków, raczej nie wymagają trudnej do osiągnięcia zgody politycznej – wyjawił Adam Niedzielski.

Przypomnij sobie o… WIEŚCI NA TEMAT NADCHODZĄCYCH DNI NIE SĄ NAJLEPSZE. PRZED NAMI DOŚĆ SPORE ZAŁAMANIE POGODY

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: URZĘDNICY WPROWADZĄ DALSZE ZMIANY DO ŚRÓDMIEJSKIEJ STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA. KTÓRE ZAPISY ULEGNĄ MODYFIKACJI

Portal Życie pisał również o… NIEBAWEM ROZPOCZNĄ SIĘ PRACE NAPRAWY USZKODZONEGO RUROCIĄGU W WARSZAWIE. RAFAŁ TRZASKOWSKI WYZNACZA TERMIN ZAKOŃCZENIA PRAC