Jak pdaje portal "Pikio", surowy zakaz, który dziś wchodzi w życie obejmuje wszystkich Polaków. Ministerstwo opublikowało komunikat dotyczący wprowadzonych zmian oraz listę, z którą powinien zapoznać się każdy. Nie ma wątpliwości, że czekają nas spore utrudnienia. Wiele osób nie będzie z tego faktu zadowolona.

W życie wchodzi ważny zakaz

W środę 16 września zaczyna obowiązywać rozporządzenie dotyczące zakazu organizacji regularnych rejsów pasażerskich do i z wybranych krajów. Osoby, które zdecydowały się na urlop we wrześniu w nadziei, że epidemia będzie już za nami niestety się zawiodą. Lista obejmuje 30 państw.

Po raz pierwszy na liście znalazła się Francja. Z poprzedniej listy na liście pozostały: Izrael, Czarnogóra, Bośnia i Harcegowina, Mołdawia oraz Stany Zjednoczone. Zniesione zostały zakazy lotów do Rumunii, Albanii, Malty czy Kosowa.

Na liście poza wymienionymi znalazły się: Belize, Federacyjna Republika Brazylii, Królestwo Bahrajnu, Królestwo Hiszpanii, Katar, Kuwejt, Libia, Argentyna, Chile, Gwatemala, Honduras, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Malediwy, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Surinam, Republika Zielonego Przylądka, Wielonarodowe Państwo Boliwia, Wspólnota Bahamów.

Pixabay

Wyjątek od reguły

W rozporządzeniu uwzględniono dwa wyjątki od zakazu. Pierwszym z nich są loty czarterowe, które znalazły się w wykazie lotów przed wejściem w życie wspomnianego rozporządzenia. Drugi dotyczy wyłączenia spod zakazu państ, które deklarują konieczność wykonania testów na koronawirusa na lotniskach.

Państwa te deklarują również, że nie wpuszczą na pokład samolotów jedynie tych pasażerów, którzy otrzymali negatywny wynik testu. Ogłoszone rozporządzenie będzie obowiązywało przez najbliższe 14 dni.

Pixabay

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować: Absurdalny wyrok sądu. Prokuratura stanęła w obronie emeryta, który ma zapłacić karę za zjedzenie śliwki w czekoladzie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak czuje się Jerzy Stuhr po przebytym niedawno udarze? Znanego aktora po trudnym czasie pokazał jego syn, Maciej Stuhr, zdjęcia trafiły do Internetu

O tym się mówi: GIS wycofuje kolejny produkt ze sklepów. Groźna bakteria w produkcie