Nie da się ukryć, że osoby związane z branżą turystyczną bardzo mocno odczuły skutki pandemii. W szczególności są nimi właściciele hoteli, którzy mocno muszą ciąć koszty.

Koronawirus zmienił nasze życie

Nawet po otwarciu hoteli, ogromnym problemem pozostawało to, w jaki sposób mają być serwowane śniadania. Obecnie wybór należy do właściciela hotelu. W wielu miejscach śniadania są już serwowane w hotelowych restauracjach, jednak wiele placówek nadal dostarcza gościom śniadanie pod drzwi pokoju.

- Wszystkie pierwotne regulacje oraz obostrzenia są stopniowo łagodzone i jest już możliwość serwowania posiłków w hotelowych restauracjach. Coraz więcej wiemy o wirusie i dlatego możemy z pewnych zapisów zrezygnować, a przy tym stopniowo ułatwiać życie przedsiębiorcom. Wszelkie działania powinny być prowadzone zgodnie z zachowaniem przepisów zapewniających konsumentom bezpieczeństwo – poinformował rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego – Jan Bondar podczas rozmowy z Wirtualną Polską.

Źródło: Wirtualna Polska - turystyka.wp.pl

Goście hotelowi są oburzeni

Okazuje się jednak, że klienci wielu hoteli skarżą się na jakość posiłków, jakie dostają pod hotelowe drzwi. Sporo osób przyznaje, że nie różnią się one niczym od szpitalnych posiłków.

Co więcej, goście hotelowi skarżą się także na to, że często w pokojach hotelowych nie ma stołu i krzesła. Dlatego też są zmuszeni jeść śniadania na leżąco lub też siedząc na podłodze.

Jak podaje portal Wirtualna Polska, w Sheraton Grand w Warszawie goście mają możliwość wyboru, czy chcą zjeść śniadanie w formie bufetu, czy obsługa ma im dostarczyć posiłek do pokoju. Natomiast hotel Ibis Warszawa Centrum oraz Fama Residence w Gdańsku oferują śniadania bezpośrednio w hotelowych restauracjach.

- Nasz hotel serwuje śniadania w formie gotowych zestawów. Goście wybierają jedną z kilku dostępnych opcji. Zdecydowaliśmy się na taką formę, bo dzięki temu znacznie skraca się czas oczekiwania na posiłek, a goście nie czują się "uwięzieni" w pokoju. Mogą swobodnie zjeść, wygodnie usiąść przy zdezynfekowanych stolikach w restauracji lub w ogródku i poczuć się jak na zasłużonym urlopie – wyjaśnił w rozmowie z Wirtualną Polską, Jakub Zakrzewski – kierownik recepcji w hotelu Fama Residence.

Śniadanie w hotelu Fama Residence / a-hotel.com

Jak informował portal "Życie": POLSKI SKOCZEK UDAŁ SIĘ NA RODZINNE WAKACJE. GDZIE OBECNIE PRZEBYWAJĄ IZA I ADAM MAŁYSZ ORAZ ICH CÓRKA

Przypomnij sobie: OLGA BOŃCZYK PRZYZNAŁA, DLACZEGO NIGDY NIE ZDECYDOWAŁA SIĘ NA DZIECI, POWODY SĄ ZDUMIEWAJĄCE! ARTYSTKA WYJAWIA KULISY SWOJEGO ŻYCIA PRYWATNEGO

Portal "Życie" pisał również: CÓRKA GENERAŁA JARUZELSKIEGO WYSTOSOWAŁA APEL O POMOC. SPRAWA JEST BARDZO WAŻNA. O CO DOKŁADNIE CHODZI