W ostatnim czasie obserwuje się coraz więcej przypadków zarażeń COVID-19. Ogniska potrafią zapalać się w nietypowych miejscach.

Jakiś czas temu największe siedliska koronawirusa były obecne w kopalniach. Następnie, gdy poluzowano obostrzenia, coraz częściej zarażano się na weselach, później dołączył do tego duży zakład pracy w Nowym Sączu, są także doniesienia o transmisji COVID-19 podczas wakacyjnych wyjazdów.

Teraz problemem mogą okazać się także inne miejsca. Po rozpoczęciu roku szkolnego koronawirus występuje także… w szkołach oraz przedszkolach.

Koronawirus w przedszkolu!/screen Pixabay
Koronawirus w przedszkolu!/screen Pixabay

Zarażony przedszkolak miał kontakt z innymi

Według informacji zdobytych przez portal o2 to już potwierdzone. Kilkulatki niezbyt długo nacieszyły się otwarciem przedszkola. Wszystko za sprawą koronawirusa.

Wyszło na jaw, że jeden z podopiecznych placówki ma koronawirusa. Dziecko miało kontakt z rówieśnikami oraz opiekunkami. Z tego względu placówkę częściowo zamknięto.

To było oczywiste, że pandemia koronawirusa nie pozwoli na całkowicie normalne funkcjonowanie placówek edukacyjnych, jednak nikt nie spodziewał się, że kolejne zamknięcia będą następowały tak szybko. Tymczasem teraz nie dość, że część szkół przeszła na naukę zdalną, to koronawirus pojawił się w przedszkolu – po raz kolejny.

Coraz więcej dzieci w przedszkolach!/screen Pixabay
Coraz więcej dzieci w przedszkolach!/screen Pixabay

Tym razem sprawa dotyczy placówki w Łaziskach Górnych, na Śląsku. Dotyczy Przedszkola nr 5 im. Przyjaciół Bohaterów Bajek.

Jedno z dzieci zjawiło się na rozpoczęciu roku 1 września, następnie nie przychodziło do przedszkola przez kolejne dni. Dopiero po kilku dobach do dyrekcji dotarła informacja o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa.

Wtedy to na kwarantannę trafiły wszystkie dzieci, które miały kontakt z zarażonym kilkulatkiem. To aż 23 osoby.

Kwarantannę przechodzą również 4 osoby z personelu placówki, jednak ta pozostaje otwarta dla innych grup dzieci.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: TRWAJĄ PRACE PRZY TOROWISKU. DWA TRAMWAJE BĘDĄ JEŹDZIŁY ZMIENIONĄ TRASĄ. PASAŻEROWIE MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z UTRUDNIENIAMI

Jak informował portal Życie: NASTOLATKA TRAFIŁA DO SZPITALA Z SILNYM BÓLEM BRZUCHA. TO, CO LEKARZE ODKRYLI W JEJ ŻOŁĄDKU W CZASIE OPERACJI ODBIERA MOWĘ

Portal Życie pisał również o… MINISTERSTWO ZDROWIA PRZEKAZAŁO NAJNOWSZY RAPORT W SPRAWIE KORONAWIRUSA. ZNÓW WZROST NOWYCH PRZYPADKÓW